הסטודנט הקטן שלכם הגיע לבית הספר היסודי. אלו שנים משמעותיות ביותר עבורו, בכל התחומים ועליכם מוטל תפקיד קשה של ליווי, הבנה ותמיכה לאורך כל הדרך
Emama

בית ספר יסודי - מבינים את העולם - (6-12)

מזל טוב, ילדכם הגיע סוף סוף לגיל בית ספר, והוא עולה לכתה א'. היום הראשון בלימודים הוא ללא ספק אחד הימים החשובים והמשפיעים ביותר בחייו עד כה. רוב הילדים נרגשים מאוד לפני הגעתם בפעם הראשונה לבית הספר, ואנו ההורים צריכים להיות שם בשבילם ולזכור שישנם גם המון בלבול ופחדים המתלווים לעניין.

שינוי גדול נוסף בפרק זמן קצר כל כך

בואו ננסה לחזור רגע אל עצמנו, כילדים. כיצד אנחנו הגבנו כאשר תוך שלוש שנים עברנו ממסגרת אחת לשנייה? מגן הילדים לבית הספר? הרי מדובר בשתי מסגרות שונות לחלוטין. בזמן שבגן יש אין ספור פעילויות פיזיות והמון זמן חופשי למשחקים, פתאום בבית הספר נדרש הילד לשבת, לא לדבר, להקשיב, לזכור, ולהפנים המון מידע חדש. האם זה הגיוני לדרוש מילד בן שש להסתגל בצורה מוצלחת ומהירה למסגרת שונה ותובענית כל כך?

מילת המפתח - הכנה

כדי לרכך את אותו מעבר חד עבור הילד, כאן אנחנו, ההורים, נכנסים לתמונה. עלינו לנסות ולהכין את הילד בצורה הטובה ביותר לקראת המעבר לבית הספר. אפשר לעשות זאת על ידי כך שנספר לו כיצד אנחנו, כשהיינו ילדים, קיבלנו את המעבר. נספר לו את החוויות שעברו עלינו, סיפורים משעשעים, כיצד התחברנו לראשונה לחברים הכי טובים.

עלינו לזכור כי אלו השנים המעצבות את אופיו של הילד, והוא יצטרך את תמיכתנו לאורך כל הדרך, הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית. עומדות בפניו ובפניכם שש שנים מורכבות וחשובות, בהן הוא יהפוך מילד רך פעור עיניים לכמעט מתבגר שמכיר את העולם. מכיתה א' עד ו' יש לכם הזדמנות פז להתבגר יחד עם ילדכם ולהבין את העולם כפי שהוא חווה אותו.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.