כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שבוחרים מיטה לתינוק - על המעבר מעריסה למיטה, השיקולים לפני הרכישה וההערכות לחדר לתינוק. היכנסו ולא תפספסו דבר.
Emama

בחירת מיטה לתינוק - איך לבחור את המיטה הנכונה?

לידה של תינוק היא התרגשות עצומה להורים, לאחים ולכל המשפחה המורחבת. לקראת המועד המתוכנן של הלידה, מתחילים בני המשפחה לבצע את ההיערכות הנדרשת לקראת היום החשוב וזאת בהתאם לצורך של כל משפחה, אם מדובר בילד ראשון ולכן יש לרכוש ציוד רב, או לחלופין אם מדובר בילד שני, שלישי או מעבר לכך רוב הציוד קיים בבית, אך יש לבדוק את תקינותו והתאמתו לכל צורך.

מיטת תינוק היא מוצר ייחודי שהוא חשוב מאד להתפתחותו לאורך החודשים הראשונים של חייו ולכן ההורים מקפידים מאד לקנות מיטה שהיא מיוצרת על פי התקן הישראלי המחמיר, וזאת כדי להגן על התינוק מפני פציעות ונפילות שונות.

בחירה של מיטת תינוק

בשלב ראשון האישה ההריונית משוחחת בדרך כלל עם חברות ועם קרובות משפחה אשר ילדו לאחרונה, כדי לשמוע מהן המלצות, חוות דעת וגם דיס המלצות עבור מיטה לתינוק שהן קנו והן מרוצות ממנה. לאור ההיצע הרב של המיטות, לאחר קבלת הנתונים המפורטים הרשימה מצטמצמת למוצרים בודדים ומתוכה בוחרים ההורים את האופציה המיטבית שנראית להם הנכונה ביותר עבורם.

המעבר מעריסה למיטת תינוק

כל שינוי שקשור לתינוק רך שהוא בן כמה חודשים בלבד, מבצעים בהדרגתיות. בשלב הראשון של המעבר מעריסה למיטה, מניחים את התינוק במיטה הייעודית החדשה שלו לשינה רק בשעות הבוקר או בשעות הצהרים שבהן מדובר בשינה שהיא קצרה יחסית של שעה עד שעתיים.

המטרה היא שהתינוק יכיר לאט לאט את נראות החדר, את הציורים על הקירות, את ההדפסים על הטפט הצבעוני, את המובייל הצבעוני ואת הצעצועים הנוספים שממוקמים על השידה, על המדפים ובארוניות.

לאחר כמה ימים כשיש תחושה שהוא מכיר את המרחב החדש וגם נהנה להימצא בו, לשחק בצעצוע זה או אחר ולדפדף בספרים הקשיחים, אפשר להעביר אותו למיטה זו גם בשעות הלילה. עם זאת חשוב להשאיר אור קטן באחת מפינות החדר, כדי שהוא לא יפחד מהחושך אם הוא מתעורר בשעות החשיכה.

שיקולים לפני קניית מיטת תינוק

יש כמה שיקולים לפני קנייה של מיטת תינוק ולכן ההורים בוחנים כמה וכמה פרמטרים, שהם אקוטיים כמו לדוגמה:

  • הבטיחות היא בראש סולם העדיפויות כיוון שהתינוקות אינם מודעים לסכנות ולכן אין להם פחד. יש לוודא שלדגם הספציפי של המיטה, אכן יש תו תקן ישראלי ולכן המיטה היא בטוחה לשימוש.
  • יש לבדוק מהם חומרי הגלם שמהם ייצרו את המיטה ואם המידות תואמות את ההנחיות בתקן. המגמה היא לוודא שהתינוק לא יוכל ליפול מהמיטה הזו, כיוון שהיא נעולה וגם אם הוא יוצא לבד מהחלק הפתוח שלה, הוא יכול ללכת ללא פגע כיוון שכל סביבת המיטה היא בטיחותית ואין בה מכשולים שונים.
  • יש לוודא שרוכשים מיטה שהיא בטיב מעולה, מיוצרת על ידי יצרן אמין בעל מוניטין רב שנים שמעניק תקופת אחריות לגבי איכותה של המיטה החדשה.
  • מעבר לכך חשוב שתהיה זו מיטה פונקציונלית אשר יש אפשרות להציב אותה לאורכו של אחד מקירות החדר. רצוי לא להציב אותה צמוד לקיר שיש בו חלון, כיוון שחלון זה עלול להפריע אם הוא פתוח, אם קרני השמש חודרות פנימה או בעת רוחות וגשם.
  • העיצוב של המיטה הוא נושא מהותי ובוחרים זאת מתוך ההיצע הקיים בהתאם לסגנון העיצובי האהוב על ההורים כמו סגנון קלאסי, נורדי, כפרי וכו'.

 

חדר משלו

לקראת הלידה, מבצעים בני הבית היערכות ומכינים לרך הנולד חדר יפהפה ופונקציונלי. קו החשיבה הוא שיהיה זה מקום נעים עבורו, ולכן בוחרים בגוון שיהיה הדומיננטי בחדר כמו תכלת, ירקרק, קרם ועוד. המגמה היא לצבוע שלושה קירות בגוון שעליו הוחלט ועל הקיר הרביעי להדביק טפט עם הדפסים מרהיבים, אשר מוסיף המון שמחה לחלל כולו.

לאחר בחירת מיטת תינוק, בוחרים גם שידה לתינוק שיש בה משטח נוח להחתלה בחלק העליון שלה וגם מגירות רחבות וצרות לאחסון הביגוד, הטיטולים, חיתולי טטרה, מגבונים ועוד. כאשר הכול נגיש בעת ההחתלה, זה יתרון עצום עבור מי שמטפל בתינוק.

לאור הצורך הרב במקומות אחסון בחדר התינוק, רצוי למקם בו גם ארון שיש בו מדפים ומגירות כדי לסווג את האחסון של הפריטים הרבים. מעבר לכך רוכשים כורסת הנקה שהיא נוחה ביותר בחודשים הראשונים עבור התינוק ועבור האם.

ברוב המקרים בוחרים קו עיצובי אחיד כמו סגנון נורדי ורוכשים ציוד תואם, כך יוצרים הרמוניה עיצובית בכל רבדי החדר והמראה הוא נפלא ומאד מזמין.

החשיבות הרבה של מיטת תינוק

הרצון של ההורים הוא תמיד להעניק לתינוק את הטוב ביותר. לכן לאחר סקר שוק שהם עורכים, הם קונים מיטת תינוק איכותית שתשרת אותם שנים רבות, הן עבור תינוק זה והן עבור האחים הנוספים המתוכננים במשפחה זו. כשמדובר בחברה אמינה שהמוצרים שלה הם מעולים, עומדים בתקן ושיש עליה חוות דעת חיוביות, אפשר להיות רגועים וליהנות מרגעי האושר עם התינוק המתוק.

 

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.