יאן מזרחי מסביר על שיטת הטיפול אוסטאופתיה לתינוקות ועל הדרך שהיא יכולה לפתור בעיות התפתחות, בעיות עיכול, בעיות שינה קשיי הנקה ועוד! היכנסו לפרטים
Emama

יאן מזרחי מסביר על טיפול אוסטאופתיה לתינוקות

אוסטאופתיה היא שיטה רפואית ידנית יעילה ומוכחת, אשר יכולה לסייע למגוון רחב של כאבים ומצבים רפואיים.  שיטת הטיפול מבוססת על העיקרון שהגוף הוא מערכת שלמה, וכי תפקוד תקין של כל חלקי הגוף הוא חיוני לבריאות הכללית. מטרת הטיפול האוסטאופתי היא לזהות ולתקן הפרעות בתפקוד של המערכת השלדית, השרירים, האיברים הפנימיים והמערכת עצבית. טיפול אוסטאופתי לתינוקות יכול לעזור לשפר את איכות החיים של התינוק והוריו. הטיפול יכול להקל על כאבים ובעיות, ולסייע לתינוק לגדול ולהתפתח באופן תקין.יאן מזרחי הוא מומחה לטיפול בכאב ובבעיות אורתופדיות למעלה מעשור. הוא מוביל את תחום האוסטאופתיה בישראל – רפואת ההנדסה של הגוף. בין התמחויותיו הוא מתן טיפול לתינוקות בבעיות של גזים, טורטיקוליס, בעיות שינה וקשיי הנקה, עד כי כונה "הלוחש לתינוקות".

 יאן מזרחי מסביר - מהי אוסטאופתיה?

"הטיפול האוסטאופתי מבוסס על ההנחה שכל חלק בגוף קשור לחלק אחר, ושהפרעה באחד החלקים עלולה להשפיע על תפקוד החלקים האחרים. הטיפול האוסטאופתי לתינוקות מתאים לטיפול במגוון בעיות, ביניהן בעיות עיכול, נשימה, שינה והתפתחות. הטיפול האוסטאופתי לתינוקות נעשה באמצעות מגע ידני עדין, המתמקד בשחרור מתחים ומגבלות בשלד, השרירים והעצבים. הטיפול אורך מספר דקות, והוא אינו כואב או פולשני."

דר יאן מזרחי אוסטאופתיה

אוסטאופתיה לתינוקות כחלק מהטיפול הרפואי בצרפת

יאן מזרחי מספר שבצרפת, בה למד את לימודי האוסטאופתיה, אוסטאופת הוא חלק בלתי נפרד מהצוות בחדרי הלידה. חלק מהפרוטוקול הרפואי הוא טיפול אוסטאופתי מיידי לתינוקות, הכולל את בדיקת השלד לאחר הלידה ואיזון האיברים. התזמון של בדיקות אוסטאופת מרגע הלידה יכול להיות קריטי, בשל אבחון וזיהוי בעיות נפוצות שניתן לפתור באמצעות טיפול נכון. בישראל, למרבה הצער, אוסטאופת אינו נחשב לרופא, ואין בדיקה שלו כחלק מהבדיקות הבסיסיות כשתינוק נולד. עם זאת, ישנם אוסטאופתים רבים בישראל המתמחים בטיפול בתינוקות, ויכולים להעניק טיפול יעיל ומועיל לבעיות שונות.  

דיפלומה של יאן מזרחי

באילו מצבים טיפול אוסטאופתי יכול לסייע לתינוקות?

טיפול אוסטאופתי לתינוקות יכול להועיל למגוון בעיות נפוצות, כולל:

  • בעיות עיכול - טיפול אוסטאופתי יכול לעזור לשחרר מתחים במערכת העיכול אשר עלולים לגרום לשלשולים, עצירות, קוליק וגזים. 
  • בעיות התפתחות - טורטיקוליס (בעיה שבה הראש של התינוק מוטה לצד אחד), בעיות ראש, בעיות הליכה. טיפול אוסטאופתי יכול לעזור לשחרר מתחים בשרירי הצוואר, אשר עלולים לתרום לטורטיקוליס ולמצבים נוספים.
  • בעיות שינה -  טיפול אוסטאופתי יכול לעזור לשפר את התנועתיות של המפרקים והשרירים, אשר עלולים לתרום לבעיות שינה כגון קשיי הרדמות ויקיצות תכופות.
  • קשיי הנקה -  טיפול אוסטאופתי יכול לעזור לשחרר מתחים בלסת ובצוואר, אשר יכולים לתרום לקשיים בהנקה.
  • בעיות התנהגות- בכי מוגזם, אי שקט כללי
  • ריפלוקס

איך מתבצע הטיפול האוסטאופתי בתינוקות?

על פי יאן מזרחי, טיפול אוסטאופתי לתינוקות מתבצע באמצעות מגע ידני עדין, המתמקד בשחרור מתחים ומגבלות בשלד, השרירים והעצבים. הטיפול נעשה בהתאם לצרכים של התינוק, תוך התחשבות בגיל, בגודל ובמשקל שלו. הטיפול האוסטאופתי לתינוקות מורכב משלושה שלבים: השלב הראשון הוא אבחון ובו האוסטאופת מבצע בדיקה גופנית לתינוק, כדי לזהות את הבעיות הקיימות. הבדיקה כוללת בדיקת טונוס השרירים, תנועת המפרקים והיציבה. השלב השני הוא הטיפול עצמו. בשלב זה, האוסטאופת מבצע מניפולציות עדינות על הגוף, כדי לשחרר את המתחים והמגבלות. הטיפול יכול לכלול הנעת שרירים ומפרקים, ועיסוי רקמות. לבסוף מתבצע מעקב - האוסטאופת עוקב אחר התקדמות התינוק, ויכול להמליץ על טיפולים נוספים במידת הצורך.

האם הטיפול האוסטאופתי לתינוקות כואב?

הטיפול אינו כואב, המגע הוא עדין והטיפול יכול אפילו להיות נעים לתינוק. במקרים מסוימים, התינוק עשוי לחוות תחושה של הקלה או שחרור לאחר הטיפול.

מהי יעילות הטיפול האוסטאופתי בקרב תינוקות? 

"יעילות הטיפול האוסטאופתי בקרב תינוקות נתמכת במחקרים רבים. מחקרים אלו מצאו כי טיפול אוסטאופתי יכול להוביל לשיפור במגוון בעיות לאורך זמן. במחקר שפורסם בשנת 2018 נמצא כי טיפול אוסטאופתי לתינוקות עם קוליק הוביל לשיפור משמעותי בתדירות ובאיכות הבכי. במחקר אחר, שפורסם בשנת 2019, נמצא כי טיפול אוסטאופתי לתינוקות עם דלקות אוזניים הוביל לירידה בשכיחות הדלקות ובצורך בטיפול אנטיביוטי."  

יאן מזרחי מספר  "הגיעה לקליניקה שלי אמא לתינוק שבכה המון, לא הצליח לישון ולאכול כמו שצריך, הם הגיעו אליי לאחר שביצעו לו בדיקות רבות ובהן לא הצליחו לאבחן מה יש לו. כחלק מהבדיקות שביצעתי, ניסיתי להבין מההורים אם הייתה בעיה כלשהי במהלך ההריון. האם סיפרה כי ההריון היה תקין אך הלידה עצמה לא התקדמה. המיילדת הפעילה לחץ פיזי על הבטן והתיישבה על הבטן של האמא, דבר שהפעיל לחץ על התינוק וגרם לכך ששריר הסרעפת שלו היה מכווץ. במהלך הטיפול האוסטאופתי הצלחתי לשחרר את השרירים המכווצים והבעיה נפתרה, למחרת בבוקר קיבלתי הודעה שהתינוק הצליח לישון ברציפות בפעם הראשונה. "

האם ניתן לטפל גם בפגים?

"טיפול אוסטאופתי בפגים הוא טיפול בטוח ויעיל, ויכול לעזור להם להתפתח באופן תקין. הטיפול יכול להיות מועיל במיוחד לפגים שנולדו לפני שבוע 37 להריון, או שסבלו מהפרעות במהלך הלידה. הטיפול האוסטאופתי בפגים מתבצע באופן זהה לטיפול באוסטאופתיה לתינוקות, אך הוא מתאים לצרכים הייחודיים של הפגים. הטיפול נעשה בהתאם לגיל, לגודל ולמשקל של הפג, תוך התחשבות במצב הרפואי שלו."

מהו מספר הטיפולים הדרוש?

"מספר הטיפולים האוסטאופתיים הנדרש תלוי בסוג הבעיה ובחומרתה. ברוב המקרים, יספיקו מספר טיפולים קצרים כדי להגיע לתוצאות משמעותיות. במקרים של בעיות עיכול או נשימה, ובבעיות התפתחות עשויים להידרש מספר טיפולים ארוכים יותר, כדי לתת לגוף את הזמן להתאושש ולשפר את תפקודו." מטופלת שיאן טיפל בבתה התינוקת מספרת "הבת שלי נולדה עם שק דמעות חסום, מה שהוביל להפרשות מרובות מרגע שנולדה. הדלקת גרמה לכך שבכל פעם שהתינוקת נרדמה היא קמה עם עין סגורה, כשסיפרתי ליאן את הרקע לדלקת, הוא טיפל בעין של שירה באופן מקצועי ובגישה כלכך נעימה, יום אחרי כמו במטה קסם, החסימה בשק הדמעות נפתחה והדלקת עברה. יאן אוסטאופת מדהים ולוחש לתינוקות!"

למידע נוסף, עדכונים וסיפורי הצלחה באמצעות טיפולי אוסטאופתיה הרשמו עוד היום לערוץ היוטיוב יאן מזרחי, או היכנסו לאתר יאן קליניק.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.