טיפטיפות מינרלי - מידע מפורט אודות טיפטיפות מינרלי
Emama

טיפטיפות מינרלי למניעת התייבשות עקב שלשול

אין דבר מלבב יותר מחיוך של תינוק, בכך אין ספק. הרבה פחות נעים, לעומת זאת, לראות את הילד שלכם משלשל או מקיא. למרבה הצער, שלשול אצל תינוקות הוא תופעה שכיחה מאוד, שעלולה להביא אפילו להתייבשות. כיצד, אם כן, ניתן להתמודד עם התייבשות בקרב פעוטות? איך אפשר למנוע את הסבל הנגרם לילדיכם? התשובה: טיפטיפות מינרלי.

מדוע תינוקות נוטים להתייבשות?

לפני שנסביר מהו תפקידן של טיפטיפות מינרלי, נדבר על הילד שלכם. לתינוקות ככלל יש רגישות רבה לאיבוד נוזלים: הם מאבדים מים בכמויות מסחריות, הרבה יותר מאשר בשלבי החיים המתקדמים יותר. יש לכך מספר סיבות: הראשונה היא שגופם מכיל אחוז גבוה יותר של מים מאשר מבוגרים – 70 עד 80 אחוזים ממשקל הגוף, ביחס ל-50% אצל מבוגרים.

יחד עם זאת, מתן השתן אצל תינוקות תכוף יחסית, והם אפילו מאבדים נוזלים בפעולת הנשימה. מלבד זאת, הכליות, אשר שומרות על מאזן תקין של מים בגוף ועל מאגרי חירום, אינן מספיק בשלות אצל פעוטות.

תינוקות גם אינם מוזגים לעצמם שתייה, ולא קונים פחית במכונה. הם תלויים בהורים או במטפלים, שלעיתים לא מעריכים נכון את כמויות השתייה הדרושות לתינוק. בהצטרף כל זאת למקרים הלא מעטים של התייבשות עקב שלשול, מסתבר כי התייבשות בקרב תינוקות שכיחה בהחלט.

סימנים להתייבשות אצל תינוקות

התינוק שלכם עדיין לא יכול לדבר ולהסביר מה מפריע לו, אולם סימנים שונים בו יאפשרו לכם להבין כי הוא סובל מהתייבשות. עיניים שקועות, יובש בפה, מיעוט בהטלת שתן, עייפות ובכי, ירידה בצמיגות העור - אלה הן רק חלק מנורות האזהרה שעלולות להעיד על התייבשותו של התינוק שלכם, ולהצריך מכם לרכוש טיפטיפות מינרלי.

על טיפטיפות מינרלי

לטיפטיפות מינרלי, מבית כ.צ.ט, יש תפקיד מוגדר: למנוע התייבשות בקרב פעוטות כתוצאה מאובדן נוזלים, עקב שלשולים או הקאות. זאת באמצעות תמיסה המעניקה לגוף התינוק את המינרלים והנוזלים להם הוא כה זקוק בשנות חייו הראשונות, לשם התפתחותו התקינה.

חשוב להבין כי טיפטיפות מינרלי אינה תרופה, אלא תמיסה מבוססת מדעית, המשמשת כתוסף מזון. התמיסה פותחה במיוחד עבור תינוקות וילדים, וזאת תוך הקפדה על תקנים מחמירים. תכולתה נקבעה לפי המלצותיו של ארגון הבריאות העולמי, מתוך כוונה להקטין עד למינימום האפשרי את תופעות הלוואי הנובעות מהתייבשות.

גם לטיפטיפות מינרלי יש תנאי שימוש

זיהיתם כי התינוק שלכם משלשל בכמויות לא רגילות, ושהוא סובל מהתסמינים שהזכרנו - כשלב ראשון, רצוי לבקר אצל הרופא המשפחתי, כדי לקבוע אם אכן מדובר בהתייבשות. במרבית המקרים, שתייה מרובה של מים אינה מספיקה לתינוק, ולכן ייתכן מאד כי הרופא ימליץ לכם להשתמש בטיפטיפות מינרלי.

כיצד נותנים לתינוק טיפטיפות מינרלי? את התמיסה שותה התינוק, ולמרות שהיא בטעם מתוק של דובדבן שאולי יפתה אתכם - רק התינוק רשאי לשתות ממנה. גם הרתחת התמיסה, ערבובה במשקאות אחרים והוספת מים או סוכר אסורים לחלוטין. יש לדאוג שהתינוק ישתה את התמיסה בלגימות קטנות, תוך פרקי זמן קצרים, ורצוי כשהיא קרה.

איך משיגים טיפטיפות מינרלי

חשוב להבהיר, כי אין צורך במרשם רופא לטיפטיפות מינרלי. את התמיסה ניתן לרכוש, במחיר השווה לכל נפש, בבתי המרקחת או ברשתות הפארם הסמוכות למקום מגוריכם. הקפדה על עיון בהוראות השימוש ברכישת טיפטיפות מינרלי תאפשר לכם לנצל את התמיסה בצורה המקסימלית, ולקבל בחזרה תינוק שמח, עירני ובריא.

כצט הורידה מהמדפים את תוסף התזונה "מינרלי"

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.