איך בוחרים שידה לתינוק - מידע מפורט אודות איך בוחרים שידה לתינוק
Emama

איך בוחרים שידה לתינוק

השמחה וההתרגשות לקראת הגעתו של תינוק הביתה, מאופיינים בהיערכות בבית ובהכנה של חדר יפהפה לקראת מועד הלידה. הנראות של החדר היא נדבך חשוב בכל משפחה ולכן מקדישים לכך מחשבה, כדי ליצור את השילוב המושלם בין הפרקטיות לביו החדר המעוצב.

עיצוב של חדר לתינוק

יש היצע נרחב של עיצובים של חדר תינוק, ההורים בוחנים כמה וכמה אופציות ומחליטים מה יהיה הגוון הדומיננטי בחדר, אם יהיה זה גוון שתואם את מין היילוד או גוון שמתאים הן לבנים והן לבנות. אחת האופציות המוצלחות היא צביעה של שלושה קירות בגוון שנבחר ועל הקיר הרביעי מדביקים טפט יפהפה בעל הדפסים המותאמים לתינוקות כמו תמונות של דובונים, פרפרים, צעצועים צבעוניים ועוד.

רכישה של ריהוט לחדר התינוק

כאשר ניגשים למלאכת עיצוב חדר התינוק ישנם פריטים ואביזרים הכרחיים וישנם פריטים שהם בגדר "nice to have"". הפריטים ההכרחיים עבור חדר התינוק הם מיטת תינוק וארון לאחסון הציוד. מוצר נוסף שרוב ההורים קונים הוא שידה לאור היתרונות הרבים שלה, מעבר להביט הפוקציונלי היא תמשיך עם התינוק גם בהגיעו לגיל פעוטות (1-3). בחלק העליון של השידה מניחים מזרן ייעודי ועליו מחתלים ומלבישים ביום יום את התינוק. זוהי אופציה נוחה מאד עבור פעולה זו כיוון שגובה השידה מותאם לגובהו של אדם מבוגר ולכן לא מכופפים את הגב לצורך ביצוע ההחתלה, דבר שקורה לעיתים קרובות.

מעבר לכך, השידה היא אופציה נפלאה לאחסון של טיטולים וסוגים שונים של פריטי לבוש, כמו ערמה של בגדי גוף, רגליות, אוברולים, צעצועים, משחות, כל האביזרים הנדרשים לתינוק ועוד. היתרון הגדול של השידה הוא בכך שאם יש צורך במהלך ההחתלה בפריט נוסף, שולפים מהשידה ומבצעים את ההחתלה. לעומת זאת אם הבגדים מאוחסנים בארון, יש להרים את התינוק להגיע אתו לארון ואז לשלוף את הבגד הנחוץ.

שידה אשר מיוצרת על פי התקן הישראלי

לאור העובדה שהתינוק נמצא על השידה שהיא גבוהה, מחזיקים אותו לאורך כל פרק הזמן של ההחתלה כדי שלא יתגלגל חלילה. עבור הבטיחות שלו, יש לרכוש רק שידה שעומדת בתנאים המחמירים של התקן הישראלי למטרה זו. כאשר בוחרים שידה לתינוק בחנות למוצרי תינוקות או באתר האינטרנט, יש לוודא שיש לשידה זו תו תקן.

בחירה של שידה לתינוק

יש כמה נתונים בסיסיים שיש לבדוק לגבי השידה המוצעת, כדי לקבל החלטה אם השידה מתאימה לחדר של התינוק.

  • יש למדוד את המיקום בחדר שהוא הנוח ביותר להצבת השידה, כדי לדעת מהן המידות המקסימליות של הרוחב, האורך והגובה האפשרי, במיוחד אם מדובר בשידה שתמוקם מתחת לחלון.
  • לנוחות מקסימלית כדאי לרכוש שידה שבחלקה התחתון מחוברים גלגלים. כשהשידה מוצבת במקומה, הגלגלים נעולים כדי שלא תהיה תזוזה של השידה. אך אם מעוניינים להעביר את השידה למיקום חדש בחדר או בחדר אחר, פותחים את הנעילה, מעבירים את השידה ולאחר מכן נועלים שוב את הגלגלים.
  • לתינוק יש הרבה מאד בגדים ולכן חשוב שיהיו אלו מגירות המותאמות לכמות זו, במיוחד כשמדובר בפריטים עבים בחורף שתופסים מקום רב בשידה.
  • המגמה של הורים רבים היא לרכוש שידה בצבעים נטרלים אשר מתאימים הן לבנים והן לבנות כמו לבן או שמנת.
  • יש לוודא שהשידה צבועה בצבע על בסיס מים, כך שלא יהיה זה צבע רעיל שהוא מסוכן לתינוק.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.