כיבוס בגדי תינוקות - כך תעשו את זה נכון - מידע מפורט אודות כיבוס בגדי תינוקות - כך תעשו את זה נכון
Emama

כיבוס בגדי תינוקות - כך תעשו את זה נכון

מזל טוב, הצטרף למשפחתכם תינוק חדש, ואתו גם מספרן הגדול של הכביסות ושעות עבודה רבות מאד של מכונת הכביסה עצמה. עד כמה שאתם מנוסים, ייתכן ושכחתם דבר אחד או שניים, בכל הקשור לכיבוס בגדי תינוקות ולעובדה שהם מצריכים מכם תשומת לב רבה וגם התייחסות נכונה. לא תמיד יודעים כיצד לכבס את בגדיו של התינוק, באילו תכשירים להשתמש ולא אחת עולה השאלה גם האם לעשות זאת במכונת כביסה או שמא לבחור באפשרות של כביסה ביד. מכיוון שעורם של התינוקות עדין ורגיש מאד, הם עשויים לסבול מגירוד בקלות רבה אם לא בוחרים בחומר הנכון או בשיטה המתאימה.

כיבוס בגדי תינוקות – ביד או במכונה – במה כדאי לבחור

בגדי תינוקות נוטים להתלכלך לא מעט ולצבור עליהם לכלוך רב וגם כתמים. מסיבה זו נוהגים ההורים הטריים לרכוש סטים רבים של בגדים, כדי שניתן יהיה להחליף אותם בתדירות גבוהה, בעוד הסטים המלוכלכים נמצאים בסל הכביסה או תלויים לייבוש בחצר. בדרך כלל מכבסים בגדי תינוקות במכונת כביסה בתכנית עדינה, ולא יותר מ-30 מעלות כדי לשמור על הבד נעים וגם רך. כתמים שקשים להסרה, אפשר לכבס בטמפרטורה גבוהה. כביסה ביד, לעומת זאת, מומלצת בבגדים העשויים בדים עדינים מאד והיא עוזרת לשמור על הבגד לאורך זמן ומונעת את שחיקתו. יחד עם זאת, וזהו חיסרון, כשמדובר בכמות גדולה של בגדים ופריטים או בלכלוכים עקשניים, לא תמיד כביסה ביד היא הפתרון המתאים. ולכן, הדבר תלוי מאד בבגד עצמו ובמצבו וגם במשך הזמן שאתם, כהורים, יכולים להקדיש לטובת העניין.

כיצד לבחור חומר ניקוי לכיבוס בגדי תינוקות

יש כיום בשוק מגוון רחב של חומרי ניקוי לכיבוס בגדי תינוקות, הן אבקת כביסה, הן נוזל והן מרכך לכביסה, שמוסיף רכות וגם ניחוחות נהדרים. חשוב לוודא שאותם חומרים מותאמים לתינוקות קטנטנים ומבטיחים מענה מתאים. חומרים שאינם מותאמים להם עשויים לגרום לתגובה אלרגית או לפריחה, וגם לא תמיד יצליחו להוריד את הכתמים כהלכה. ולכן, חומרים המתאימים לעור רגיש, כדוגמת עורם של תינוקות, הם הפתרון המתאים. אם אתם מתלבטים במה לבחור, בחנו את המוצרים השונים המשמשים לכך, בדקו מה הם מכילים, האם ועד כמה הם מותאמים למשימה וגם בקשו המלצות מהורים וותיקים יותר שיוכלו לעזור לכם בקבלת ההחלטה.

איך יש להתייחס למעיל? מה חשוב לשים לב כשמכבסים אותו ביד או במכונה

רוצים לכבס מעיל לתינוק? אם כן, עומדות לרשותכם שתי אפשרויות. הראשונה היא כביסה ביד, ואילו השנייה במכונת כביסה. אז, באיזו אפשרות בוחרים? הכול תלוי, בסופו של דבר, בחומר הגלם, כלומר בבד שממנו עשוי מעיל התינוק. ישנם בדים עדינים במיוחד, המצריכים כביסה ביד, ואילו אחרים יכולים לשרוד נהדר גם כביסה במכונת הכביסה. כדי לדעת באיזו שיטה לבחור, חשוב לבדוק את התווית, המופיע בתוך הבגד עצמו, בחלקו הפנימי לרוב, היכן שמצוין הרכבו של הבד, כמו גם שיטת הכיבוס הרצויה. בכל מקרה, כך סביר להניח, תצטרכו וודאי לבחור בתכנית כביסה עדינה או, ליתר ביטחון, לכבס את המעיל ביד כדי לשמור עליו לאורך זמן.

לסיכום

בגדי תינוקות מצריכים התייחסות מיוחדצ, בכל הקשור לכיבוסם והסרת הכתמים שבהם. מכיוון שהם נלבשים על ידי תינוקות קטנטנים בעלי עור רגיש ועדין, הם דורשים שיטת כיבוס מתאימה וגם שימוש בחומרי כביסה נכונים. יש להתייחס לשלב הכיבוס בזהירות רבה, הן כדי למנוע פגיעה בעור התינוק והן כדי להגיע לתוצאה הרצויה – בגדים נקיים, נטולי כתמים.

 

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.