חינוך לשתיית מים מרובה - כל הדרכים והמשחקים - מידע מפורט אודות חינוך לשתיית מים מרובה - כל הדרכים והמשחקים
Emama

חינוך לשתיית מים מרובה - כל הדרכים והמשחקים

מים מהווים את הבסיס לתהליכים רבים בגופנו. שתיית מים בכמות הרצויה הינה הכרחית לטובת תקינות מערכות גופנו, הזקוקות למים כדי לתפקד. בנוסף, שתיית מים תורמת למניעת בעיות בריאותיות רבות. במהלך היום, גופנו מאבד כמות נוזלים גדולה, אף אם איננו מרגישים בכך.

כמות זו גדלה אף יותר כאשר אנו עובדים ומתאמצים, או למשל בתקופת הקיץ. ילדים בפרט, בשל גילם, פעמים רבות אינם מודעים לעובדות אלה, ולחשיבות של שתיית מים מרובה במהלך היום. בשל כך, חשוב להיות ערים לכך, ולעודד את ילדינו לשתות מים בכמות מספקת במהלך היום.

ילדים רבים מתעצלים לשתות מים, או שאינם רוצים בכך כלל וכלל. הורים רבים מוצאים את עצמם רודפים אחר ילדיהם בכל הקשור לשתיית המים הנדרשת במהלך היום, אשר הינה הכרחית להם, בשל גילם הצעיר. הסיבה לכך, פעמים רבות, היא העובדה כי לטענת הילדים "למים אין טעם", כך שהם יגלו התנגדות לשתות את הכמות הנדרשת, ובמקום זאת יעדיפו לשתות מיץ כלשהו למשל.

אם כן, כיצד נוכל לעודד את ילדינו לשתות יותר מים?

בעידן הנוכחי, בין היתר בשל התפתחות הטכנולוגיה, קיימים פתרונות רבים אשר יקלו על הורים בכל הקשור לשתיית מים תקינה של ילדיהם. יתרה מכך, פתרונות אלה יכולים אף לגרום לילדים לרצות בעצמם לשתות הרבה מים במהלך היום, ולגלות לכך פחות התנגדות.

התאמת בקבוק לילד –

קניית בקבוק ייחודי לילד, אותו הוא יאהב, תוכל לתרום רבות לכל נושא שתיית כמות המים הנדרשת. הילד יתעסק עם הבקבוק במהלך היום, כך שבמהלך הזמן, מטבע הדברים, הוא ישתמש בו יותר לשתיית מים.

משחקי שתיה - 

כגון "מיקי מיקי", יכולים להשפיע לטובה על חווית שתיית המים של הילד וליצור אצלו תחושות טובות יותר. בנוסף, כיום קיימות אפליקציות רבות אשר נוכל להיעזר בהן, המעודדות שתיית מים ומסייעות במעקב אחר כמויות המים שנשתו במהלך היום.

זמינות –

כאשר ניצור באופן אקטיבי מגוון אפשרויות לשתיית מים במהלך היום, עם הזמן, ובאופן טבעי, הילד יבין שקיימת לכך חשיבות. זמינות זו יכולה להתבטא למשל באמצעות התקנת בר מים מינרליים בבית בעלות נמוכה, במהירות, בקלות וללא קידוח כלל. התקנת בר מים, יחד עם בקבוקי מים הנגישים לכל דורש, מעלה משמעותית את כמות האפשרויות הזמינות הקיימות לילד.

טמפרטורה –

לטמפרטורת המים הנשתית השפעה רבה על איכות וחווית השתייה. באמצעות מיני בר מים, נוכל להתאים בצורה מקסימלית את טמפרטורת המים, עובדה אשר תתרום לחוויית שתייה נעימה יותר לילד.

מעבר ליתרונות אלה, לשתיית מים מינרלים אצל ילדים קיימים יתרונות רבים. בין יתרונות אלה ניתן למצוא: שמירה על טמפרטורת הגוף, מניעת התייבשות, הבטחת תהליכי עיכול תקינים, מילוי חוסרים של מינרליים הנמצאים במים, יצירת כמות נוזלים הדרושה לתפקוד תקין של הגוף ועוד. למעשה, ניתן לומר כי גופנו נזקק למים באופן שוטף, כמעט בכל אחת מפעולותיו. יתרה מכך, איכות המים חשובה אף יותר בשל העובדה שמדובר בילדים. גופם של ילדים עדיין לא סיים את תהליך ההתפתחות שלו, בשונה ממבוגרים. בשל כך, חשוב מאוד לצלוח את התהליך בצורה הטובה ביותר.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.