מוקוליט - מידע מפורט אודות מוקוליט
Emama

טיפטיפות מוקוליט מבית כצט,למקרה של שיעול אצל תינוק

שיעול וליחה בקרב תינוקות הם לא דבר נדיר, אבל עדיין דרושה לכך התייחסות רצינית ביותר. טיפטיפות מוקוליט

הן טיפות בטעם מתוק שיעזרו לתינוקכם ויקלו עליו את ההתמודדות עם הוצאת הכיח. תוכלו להשיג את התרופה בכל בית מרקחת וללא צורך במרשם רופא.

ילדים סובלים מצינון יותר מכל מחלה אחרת ומאחר ואנטיביוטיקה לא אפקטיבית כנגד צינון, צריך לטפל בתופעה באמצעים אחרים. שיעול אצל תינוקות מתחת לשלושה חודשים, כמו גם ליחה אצל תינוקות מתחת לגיל הזה, מצריכים התייעצות עם רופא.

כיצד טיפטיפות מוקוליט מסייעות לתינוקך?

טיפטיפות מוקוליט

תפקידה של הליחה הוא למנוע התייבשות של צינורות הנשימה ושמירה על חימום האוויר ועל הלחות בהם. השיעול נגרם על ידי זיהום במערכת הנשימה, הגורם להופעתו ולהצטברותו של כיח צמיגי. במצב זה הליחה אינה מספקת הגנה עוד, אלא הופכת למציקה למסוכנת. טיפטיפות מוקוליט מווסתות את צמיגות הליחה ומאפשרות לגוף לייצר כיח בריא.

הטיפול גם מקל על הוצאת הליחה ממערכת הנשימה ומסייע בהפקת שיעול אפקטיבי, החשוב במיוחד עבור תינוקות מתחת לשלושה חודשים. בגיל הזה עדיין לא מתפתח שיעול רצוני, מה שלא מאפשר לתינוקות לעשות את הפעולה באופן עצמאי. התרופה מתאימה גם לילדים אסטמטיים וניתן להשתמש בה במקביל לאנטיביוטיקה.

אם כך, טיפטיפות מוקוליט מטפלות בשורש הבעיה ומספקות פתרון זמין והקלה מיידית במצבו של התינוק. זה חשוב במיוחד בתקופת החורף, כאשר מחלות הילדים בשיאן וכמעט בלתי אפשרי לקבוע תור לרופא ילדים. הסטטיסטיקה מצביעה על כך שעיקר מחלות הילדים המתפרצות בחורף, קשורות למערכת הנשימה.

היעדר טיפול מתאים עלו להיות מסוכן

כאמור, הליחה הצמיגית נגרמת כתוצאה מזיהום ויש בה בכדי לגרום להתפתחות של סיבוכים. אם הכיח לא מווסת לצמיגות התקינה עלול להיווצר מצע בקטריאלי, שיהווה את הבסיס להתפתחותן ולהחמרתן של דלקות בגוף התינוק.

טיפטיפות מוקוליט מונעות את הסיבוכים ואת אי הנעימות הכרוכה בשיעול ובליחה. תינוקות שסובלים מתופעות אלו יתקשו לישון, לאכול ועלולים לסבול מהקאות ותחושה כללית ירודה. בנוסף לטיפול, יש להקפיד על מעקב אחר החום ולוודא שהוא לא מתקרב ל-40 מעלות.

במידה והשיעול אינו נעלם לאחר שבוע יש לפנות לרופא. כמו כן, אם מתלווה לשיעול כאב או קוצר נשימה יש סיבה טובה להיבדק. ישנם מצבים נוספים שמצריכים התייחסות מיוחדת והתערבות רופא. לדוגמא, אובדן תיאבון, משום שהוא עלול לגרום להתייבשות, עצבנות חריגה או אדישות חריגה, שיכולות להעיד על התפתחות מחלה חיידקית.

טיפים לטיפול בשיעול ובליחה – מלבד טיפטיפות מוקוליט

בנוסף לטיפול באמצעות טיפטיפות מוקוליט יש כמה דברים שתוכלו לעשות על מנת להקל על תינוקכם:

  • עיסוי בשמן זית - מריחת שמן זית על גב התינוק והחדרתו לעור באמצעות עיסוי יסייעו בהוצאת הליחה. לאחר העיסוי יש לטפוח על גב התינוק על מנת לעודד שיעול
  • להקפיד על תזונה נכונה - מוצרי חלב מעודדים ליחה ולכן יש להימנע מהם, כך גם פירות ובוטנים. כדאי לשקול מעבר לתחליף חלב צמחי עד שתתפנה הליחה
  • מכשיר אדים שמקל על הנשימה - עדיף להשתמש במכשיר אדים קרים על פני חמים, משום שיש בו פחות סיכון. חשוב לשמור על המכשיר נקי, למניעת זיהומים

ישנם טיפולים נוספים כגון אינהלציה ותרופות סבתא למיניהן, המשמשות להתמודדות עם השיעול. בכל אופן, לטיפול בשורש הבעיה טיפטיפות מוקוליט מומלצות ביותר.

לקריאה נוספת

סוגי שיעול אצל תינוקות ודרכי טיפול

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.