אנמיה בתינוקות היא דבר מדאיג, כמו כל בעיה בריאותית אחרת בגיל הזה. אבל לתופעה הזו יש פיתרון נפלא – טיפטיפות פריפל. כהורים, כדאי לכם להבין מהן מציעות
Emama

טיפטיפות פריפל

כמה פעמים המשפט 'אל תהיה כזה אנמי' נאמר לעברנו או על ידנו לאחרים? כמו מטבע לשון שחוקה השתמשנו בו ללא הידיעה מה עומד מאחוריו ומה משמעותו האמיתית. אז מה זה בכלל להיות אנמי והאם יש לזה תרופה? ומה קורה עם אנמיה בגיל הרך? כדי להרגיע אתכם כבר עכשיו נציין שתרופה לאנמיה בתינוקות קיימת. היא משמשת כתוספת ברזל ושמה טיפטיפות פריפל.

עוד לפני טיפטיפות פריפל - על אנמיה בתינוקות

אך מה זה בכלל אנמיה ובמי היא פוגעת בעיקר? האנמיה - או חסר דם בעגה המקצועית - היא תופעה של מחסור בכדוריות אדומות בדם. הכדוריות הללו חשובות לתפקודו של הגוף ומשמשות כמקור תנועה של החמצן, אותו אנו נושמים דרך הריאות, לתאים בגוף.

אנמיה אצל ילדים ותינוקות

אנמיה אצל ילדים, כמו גם אנמיה אצל תינוקות, מופיעה במהלך התפתחותו של, הילד מכמה וכמה סיבות. חלק מהן תורשתיות, אך השכיחה מביניהן היא תזונה המושתתת על מיעוט בצריכת ברזל. טיפטיפות פריפל, המשמשות כתוסף ברזל בתזונה אצל ילדים, בהחלט יכולות להקל על הורה מודאג החרד לצריכת הברזל של ילדו.

בשל כך, אפשר להבין כי אנמיה מחוסר ברזל אצל ילדים ותינוקות נגרמת פשוט בשל תזונה לקויה ולא בריאה. על מנת לעמוד על מרכיבי התזונה הנכונים לילדנו, חשוב לדעת מאיפה מגיע הברזל ובאילו מוצרים הוא נמצא בעיקר.

מה לתת לילד לאכול?

את הברזל אפשר למצוא במזונות מן החי, כמו בשר אדום, עוף ודגים ובמזונות מן הצומח: קטניות, עשבי תיבול, טחינה ופירות יבשים. זו בהחלט רשימה יפה, אך כהורים לילדים ידוע לרובנו שהיא אינה אטרקטיבית במיוחד לחיך ילדנו.

אבל זכרו דבר אחד: שינוי בהרגלי התזונה של הילד אכן ימנע בעיית אנמיה אפשרית. כל הדרוש זה קצת מודעות למוצרים אותם אנו מגישים לילדים ולהרגלי האכילה שלהם. גם אם בתחילה זה נראה קשה עד בלתי אפשרי.

אך האם זה מספיק? האם באמת נצליח לשנות את הרגלי הצריכה של ילדנו בצורה הדרושה? או שאולי כדאי 'לחזק' את האוכל בעזרת תוספי ברזל לדיאטה שלהם, כמו טיפטיפות פריפל? רבים רואים אותן כתוסף המושלם לתינוקות רכים.

טיפטיפות פריפל – תוסף הברזל המועדף לתינוקות

טיפטיפות פריפל

חסר בכדוריות האדומות או ריכוזיות נמוכה בהמוגלובין הנמצא בהן עלולים לפגוע בתפקוד הכללי של המערכות בגוף. זאת משום שהכדוריות וההמוגלובין משמשים בין היתר להעברת החמצן בגוף. התופעות שנגרמות כתוצאה מכך הן עייפות, חולשה, עצבנות וחוסר תיאבון. טיפטיפות פריפל הן בדיוק הפיתרון, כשמדובר באנמיה אצל תינוקות.

היה והחלטנו להוסיף לילדנו תוספת ברזל כחלק מטיפול מניעתי באנמיה, חשוב לדעת על מרכיבי התוספים השונים. כיום נמצאים בשוק תוספי ברזל רבים בעלי תרכובות שונות. מומלץ להשתמש בתוספים בעלי מרכיבים אורגניים, ללא מלחי ברזל, שעלולים להפריע למערכת העיכול ולפגוע בקיבה. בדקו את מרכיבי התוסף ואת הוראות השימוש בו, את ותק היצרן והאם הוא מתאים לילדכם.

לאנמיה בתינוקות מומלץ מאוד להשתמש בתוסף ברזל ידידותי ואיכותי, לטיפול אקטיבי ומניעתי. על התוסף להיות בעל תרכובת טבעית ואורגנית, כזה שיהיה נוח לשימוש ובעל יכולת ספיגה גבוהה בגוף התינוק, גם לאחר האכלתו במוצרי חלב העלולים להאט את ספיגתו. טיפטיפות פריפל הן תוסף ברזל איכותי העונה על כל הדרישות שצוינו. טיפטיפות פריפל מתאימות לתינוקות רכים עד גיל שנה ונחשבות כנוחות מאוד לשימוש.

עלון לצרכן באתר משרד הבריאות

לקריאה נוספת על אנמיה

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.