איזה סוג של מתנות מומלץ להעניק למורות או לגננות - מידע מפורט אודות איזה סוג של מתנות מומלץ להעניק למורות או לגננות
Emama

איזה סוג של מתנות מומלץ להעניק למורות או לגננות

כולנו יודעים שהעבודה היומיומית של המורות והגננות היא מאתגרת מאוד והן עושות הכל כדי לספק לילדים שלנו סביבה מטפחת וחינוכית. לכן, זה די הגיוני שהורים רבים רוצים להעניק להן שי, כסימן להערכה לעבודתן לאורך השנים.

אם אתם מחפשים מתנה למורה של ילדכם, מצבכם די דומה למצבם של המעסיקים המחפשים בימים אלה מתנות לפסח לעובדים. כלומר, יש כמה דברים שהם צריכים לקחת בחשבון, החל מהמחיר ועד להבטחה שאכן המתנה תהיה משהו שהמורה תאהב ותשתמש בה.

למה לקנות מתנה למורה?

תמיד חשוב למצוא את הזמנים שבהם תוכלו להטמיע בילדיכם את ערכי הליבה שלכם על ידי מתן דוגמה אישית. הפעם, מדובר בערך הנדיבות.

אחת הדרכים הטובות ביותר להדגים את ערכה של הנדיבות היא על ידי הענקת מתנה למורה של הילד. במהלך השנה, ניתן לנצל אירועים מיוחדים, כמו חג או סיום שנה, כדי להעניק מתנה, או סתם לתת מתנה באופן אקראי, רק כדי ליידע את המורה שאתם חושבים עליה או עליו. מקצוע ההוראה הוא לעתים קרובות מקצוע כפוי תודה, והענקת מתנה מדי פעם מראה שאתם אסירי תודה עבור כל העבודה הקשה.

כמה כסף להוציא?

כשמדובר במתנה למורה, תמיד כדאי לזכור את האמרה החכמה: ״סוף מעשה במחשבה תחילה״. כלומר, השקיעו מחשבה נוספת, כדי לוודא שהמתנה אכן מתאימה והמורה תהנה ממנה. זו עשויה להיות מתנה שניתן להשתמש בה בכיתה, לקחת אותה הביתה כדי להשתמש בה או פריט שניתן להצגה. בנוסף, לרוב המורים יש זיכרונות טובים מהחוויות שלהם בכיתה, כך שמתנה בדמות מזכרת מהכיתה, תיגע לליבם.

כשאתם בוחרים מתנה למורה, עדיף לשמור על תקציב צנוע, שלא עולה על מאה שקלים. לחילופין, ניתן לאסוף כסף מכול תלמידי הכיתה, ולבחור במתנה יקרה יותר. כך גם ניתן להעניק לתלמידים ולהורים תחושה שכולם כלולים במתנה שהמורה קיבלה.

רעיונות למתנות לאירועים מיוחדים

חגים ואירועים מיוחדים, כמו יום הולדת, הם מועדים נפוצים שבהם כיף לתת מתנות. מכיוון שרגעים אלה מתרחשים במהלך השנה, דברו עם ילדכם על מה הוא חושב שהמורה שלו תרצה, או דברו עם ועד ההורים בכיתה. בדקו אם המורה הזכירה תחומי עניין מיוחדים, תחביבים, ספורט או חיות מחמד. הנה כמה רעיונות לאירועים מיוחדים:

מתנת חג – תמיד אפשר לבחור במתנה שמסמלת את החג. למשל, בפסח אפשר לרכוש חבילת שי שמכילה בקבוק יין, ובפורים, אין ספק שהמורה תהנה מסלסלת משלוח מנות מסורתית, שיכולה להיות כולה מאפים (בעיקר אזני המן) שהכנתם בבית. זו תהיה מתנה לא יקרה אבל מתחשבת מאוד.

מתנת יום הולדת – יש ילדים שמאוד אוהבים את המורה שלהם, ורוצים לתת לה מתנה מיוחדת ליום ההולדת, כדי להראות לה את אהבתם. חשוב שהמתנה לא תהיה אישית מדי. כלומר, חפיסת שוקולד עם כרטיס ברכה כתוב בכתב ידו של הילד, קרם ידיים שהמורה יכולה להשתמש בו במהלך יום העבודה, או סימניה נחמדה לספר – אלה פריטים שיכולים להתאים ולשמח את המורה ביום הולדתה. אם אתם רוצים להעניק למורה מתנה גדולה יותר, תוכלו לגייס את כל ההורים בכיתה, ולאסוף סכום כסף שיאפשר לכם לרכוש פריט יקר יותר.

מתנה ליום האחרון ללימודים – רוב התלמידים והמורים מסיימים את שנת הלימודים ברגשות מעורבים. מצד אחד, הם שמחים לצאת לחופשה ולהיפטר משיעורי הבית, מצד שני הם נפרדים מחבריהם לכיתה – המורים והתלמידים. כמתנת פרידה מהמורה אפשר לבחור במשהו שיזכיר למורה את השעות הכיפיות שהיו בכיתה כמו אלבום עם מזכרת מכול תלמיד או אלבום תמונות מהילדים.

 

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.