3 דברים שחשוב לדעת על עגילים לתינוקות - מידע מפורט אודות 3 דברים שחשוב לדעת על עגילים לתינוקות
Emama

3 דברים שחשוב לדעת על עגילים לתינוקות

תוכן [ הסתר ]

עגילים לתינוקות הוא מה שיש עליו חילוקי דעות ואלו הרבה פעמים לא חילוקי דעות בעולם המחקר, אלא בין אמהות שונות. יש תרבויות בהן התופעה היא רגילה ונפוצה ויש מקרים בהם התופעה נחשבת לבלתי מוסרית שכן ניקוב האוזן נעשה ללא הסכמת הילדה. כך או אחרת, בתור הורים, הבחירה בידכם וחשוב להגיד כי כל עוד מקפידים על כמה כללים חשובים, לא אמורה להיות בעיה רפואית בניקוב של חורים באוזן של תינוקות. אנחנו כאן כדי לשתף אתכם במידע הרפואי העומד לרשותינו, אתם אלו שתבחרו מה הדבר הנכון עבורכם ועבור הילדה שלכם.

הכי חשוב זה לבצע את הפעולה במקום סטרילי ובטוח

הכלל הזה נכון בכל מקרה וכאשר מדובר על תינוקות רכים, הכלל הזה מקבל תוקף משמעות. בחירה של מקום בטוח לביצוע התהליך היא הדרך שלכם להבטיח כי התינוקת שלכם לא תנזק כתוצאה מכך. ההמלצה של משרד הבריאות היא לא לבצע את הפעולה לפני קבלת חיסון נגד טטנוס, הוא החיסון שמונע מחלה במידה והמחט לא הייתה סטרילית דיה. זכרו כי באמת תנוקות רגישים יותר לזיהומים שונים ולכן חשוב מאוד לבחור את המקום ואת איש המקצוע שיופקד על התהליך.

טיפול לאחר ביצוע הניקוב והתכשיטים בהם מותר להשתמש

גם אצל נשים מבוגרות אנחנו יכולים לראות הופעה של מיני זיהומים כתוצאה מניקוב של האוזן. יש מי שרגישות יותר לתהליך ויש מי שרגישות פחות, קשה לדעת מראש איך כל אחת תגיב ולכן, מכיוון שמדובר על תינוקת צעירה חשוב לשים דגש גדול יותר על הגיינה ועל טיפול נכון. כלומר, חיטוי באמצעות אלכוהול לעיתים תכופות, למנוע מהילדה לגעת בתנוך האוזן, כדי למנוע זיהום של האזור וכן הלאה.

שימו לב כי בדרך כלל ענידה של תכשיטי זהב אמיתי יכולים למנוע זיהום. עגילים עשויים חומרים אחרים הרבה פעמים יעוררו תגובה חריפה יותר של העור מאשר תכשיטים עשויים זהב אמיתי. לכן, ההמלצה היא להקפיד על בחירה נכונה של עגילים לתינוקת הצעירה. כדאי לבחור תכשיט צמוד לאוזן כדי שהפעוטה לא תמשוך את העגיל ותפצע.

להוציא את העגיל בכל כמה ימים, לייבש את המקום אחרי מקלחת

דברים נוספים להם כדאי לשים לב זו הוצאה של העגיל מהאוזן בכל פרק זמן של כמה ימים כדי למנוע מהעור להתחדש ולסגור את החור על העגיל בתוכו, מדובר על מה שעלול להוביל לכאב רב ודורש גם התערבות כירורגית לא נעימה. בנוסף, שימו לב כי אתם מייבשים את האוזן היטב אחרי כל רחצה באמבטיה כדי למנוע רטיבות שתגלוש אל תוך הרווח הדק בין העור ובין העגיל, מה שיכול ליצור מיני בעיות רפואיות.

הכי חשוב הוא לשים לב ולהתייעץ

מעבר לבחירה נכונה של תכשיט לאחר ביצוע הניקוב, מעבר לביצוע כל ההמלצות הרפואיות, בסופו של דבר התפקיד שלכם, בתור הורים הוא לשים לב לא להתבייש לשאול בכל מקרה בו מתעוררת בעיה. אנחנו בטוחים שעל ידי הכוונה נכונה והקפדה על הכללים אתם יכולים לבחור לנקב את האוזן של הבת שלכם ללא כל חשש. אם אתם בוחרים בכך, כל שיש לנו הוא לאחל לכם הצלחה ובריאות טובה.

 

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.