שיבוץ אבן חן לפי חודש הלידה של התינוק - מידע מפורט אודות שיבוץ אבן חן לפי חודש הלידה של התינוק
Emama

שיבוץ אבן חן לפי חודש הלידה של התינוק

אבני לידה קשורות לחודש הלידה, ולכל אחת משמעות וסמליות משלה. לפי גישה זו לכל תינוק יש אבן לידה המייצגת את החודש שבו נולד.

היום, ניתן להשיג אבני לידה כצמידים, טבעות או שרשראות זהב עם אבני חן, כתזכורת לחגיגת חודש הלידה שלכם מדי שנה. אבני לידה הן חלק מהחברה המודרנית, ומאז ימי קדם רווחת האמונה שענידת אבן הלידה מעניקה בריאות ומזל טוב.

מהי המשמעות מאחורי אבן הלידה של התינוק שלכם?

ינואר – נופך, המינרל גְּרָנָט

השם גרנט מקורו במילה הלטינית ׳רימון׳, ואכן זו אבן חן אדומה כרימון. אבני חן אלה בדרך כלל אדומים אבל מגיעים גם בגוונים יפים אחרים כולל ורוד, כתום, צהוב, סגול וירוק. אבן הנופך מקנה לעונד אותה בריאות, עושר ואושר.

פברואר – אחלמה, אמטיסט

אחלמה, אבן החן הסגולה, הנקראת בלועזית אמטיסט, מהמילה היוונית ׳שיכור׳. זאת בגלל צבע האבן דמוי היין.

אמטיסט מסמלת העצמה אישית וכוח פנימי ולפי האמונה היא שומרת על ראש צלול הן בקרב והן בעסקים. היום, אבן החן מוכרת כאבן מדטיטציה המעניקה שלווה, אומץ, כוח פנימי ובהירות של התודעה.

מרץ – תרשיש, אקוומרין

תרשיש, אבן המעוררת את צבעי הים. מירוק לכחול עמוק, ועד לגוונים ירקרקים משהו – התרשיש היא אבן צלולה בדרך כלל, ומסמלת את טוהר הרוח והנשמה.

מלחים ויורדי ים השתמשו בתרשיש כקמע המגן מפני המסע הימי. האבן ידועה בכוחה להרגיע עצבים מרוטים. היא מעניקה את האיכויות המרגיעות של גלי הים ומרגיעה גם מערכות יחסים.

אפריל – יהלום

היהלום הוא מאבני החן המבוקשות והנערצות בעולם והוא סמל לבהירות ולחוזק. השם דיאמונד בא מהמילה היוונית ׳אדמס׳ שפירושה ׳בלתי מנוצח׳ או ׳בלתי שביר׳. יהלומים מסמלים אהבה נצחית, והאמונה היא שענידת יהלום מביאה לאיזון, לבהירות ולשפע.

מאי – ברקת הנקראת גם אזמרגד ואמרלד

הברקת מעוררת לידה מחדש והתחדשות. השם אזמרגד בא מהמילה היוונית ׳סמרגדוס׳ שפירושה אבן חן ירוקה. הגוון הירוק העשיר של האבן מרמז על גנים שופעים ומרגיעים. לפי האגדה, הברקת יכולה להפוך את העונד לאינטליגנטי ומהיר יותר. הרומאים האמינו שהברקת מייצגת את ונוס, אלת האהבה.

יוני – פנינה

פנינים מקושרות עם טוהר, ענווה ותמימות. פנינים מעניקות חיים ארוכים ושגשוג, ויש המאמינים שהן עוזרות להקל על הפרעות עיכול ודימומים.

יולי – אודם, רובי

השם ׳רובי׳, נגזר מלטינית ומשמעותו ׳אדום׳, והוא צבע האהבה, התשוקה, האומץ והרגש. לפי האמונה, ענידת האודם מעניקה מזל טוב, בריאות, עושר, חוכמה והצלחה בפרשיות הנוגעות ללב.

אוגוסט – פרידוט

פירוש המילה ׳פרידוט׳ בערבית היא ׳אבן חן׳. אבן חן זו שצבעה ירוק בהיר, שימשה כקמע המגן מפני רוחות רעות ואימת הלילה. פרידוט קשורה להרמוניה, לבריאות טובה ולשינה נינוחה ושלווה.

ספטמבר – ספיר

צבע הספיר הוא בדרך כלל כחול אבל אבן זו מגיעה גם בוורוד, צהוב, כתום, ירוק, אפרסק וסגול. ספיר מזוהה עם מלכות ורומנטיקה, ומסמל נאמנות ונשמה. בגלל צבעו הכחול הקשור לשמים, הספיר מגן מפני רוע ומסמל גם אצילות ונאמנות.

אוקטובר – אופל

האבן, בגווני כחול וירוק, נקראת בסנסקריט ׳אופלה׳, ׳אבן יקרות׳. אבן זו מביאה מזל, בריאות ואהבה ונחשבת גם כסמל לטוהר, תקווה ואמת.

נובמבר – טופז צהוב

הטופז מסמל יצירתיות מעוררת השראה. הטופז הצהוב מקדם ריכוז והערכה עמוקה ליופי. הוא מאפשר לעונד לממש את הפוטנציאל שלו, ומעניק את הכוח לחיות את חייו לפי ערכיו. האנרגיה העליזה של הטופז הצהוב גם מקדמת הגשמת חלומות.

דצמבר – טופז כחול

הטופז הכחול מבטיח חיים ארוכים, יופי ואינטליגנציה. אבן זו נחשבת כמרפאה הפרעות נפשיות ומחלות גופניות, ואף שימשה כקמע להגנה מפני פציעות.

 

 

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.