שיננית לילדים - מידע מפורט אודות שיננית לילדים
Emama

שיננית לילדים

מאיזה גיל וכל כמה זמן הקטנטנים צריכים ניקוי שיניים?

כבר מגיל צעיר חשוב מאוד לשמור על היגיינת הפה ולהעניק הרגלים נכונים שיעזרו למנוע בעיות אוראליות בהווה ובעתיד. תדירות הבדיקות והטיפולים המונעים והמשמרים יכולים להשפיע רבות על בריאות השיניים וכן על הפחד של הילד מרופא השיניים.

בנוסף, ביקור אצל שיננית לילדים יוכל לסייע לכם לשמור על שיניים בריאות וכן בזיהוי של מחלות שיניים בשלב מוקדם - מה שיוכל למנוע החמרה במצב וכאבי שיניים אצל הקטנטנים שלכם. אז מתי מתחילים לפגוש שיננית? מה חשוב לדעת? ואיך מכינים את הילד לקראת טיפול שיננית? במאמר הבא המומחים שלנו עונים על כל השאלות החשובות.

מה זה שיננית ולמה זה כ"כ חשוב?

טיפול שיננית זה בעצם ניקוי מאוד יסודי של חלל הפה על מנת להיפתר ממצבורי האבנית (פלאק) הנדבקים לשיניים ולחניכיים. הצטברות פלאק נגרמת בעיקר עקב שאריות מזון וחיידקים התוקפים את אמיל השן ומפרקים אותו, דבר היכול לגרום לבעיות שיניים חמורות כמו חורים בשיניים, אבנית, דלקות חניכים, דימום חניכיים, ריח רע מהפה ואפילו נסיגת חניכיים ואיבוד שיניים. רק באמצעות טיפול שיננית וניקיון יסודי ניתן להיפטר ממצבורי הפלאק והאבנית ולהסירם לפני התפתחות מחלות דנטליות קשות וכן לחסוך בעלויות על טיפולים מורכבים יותר בעתיד.

לרוב הטיפול עצמו לא כואב (במידה ואין בעיות רציניות טרם הטיפול בילד), במיוחד כשמדובר על שיננית לילדים השמים דגש על עדינות על מנת להימנע מכאב מיותר ולעזור לילדים להתגבר על הפחד מרופאי שיניים.

מתי מתחילים לעשות טיפולי שיננית לילדים וכל כמה זמן?

הטיפול הראשון אצל השיננית צריך להגיע בגיל מאוד צעיר בצמוד לטיפולים הראשונים אצל רופא השיניים. טיפול קבוע אצל שיננית לילדים יכול לעזור לכם להקנות לילדים הרגלי צחצוח נכונים, לעקוב אחרי התפתחות השיניים ולעזור בגילוי מוקדם של בעיות דנטליות.

תדירות הביקורים אצל שיננית המומלץ היא אחת לכמה חודשים בדיוק כמו אצל מבוגרים כטיפול משמר. חשוב לציין, שיש חשיבות רבה בהתאמה והחיבור בין הילד למטפל על מנת שילדכם יוכל להרגיש בנוח ולא יפתח חרדה מרופאי שיניים וטיפולים דנטליים.

children-961685-640

שיננית לילדים – הדרך הבטוחה לשיניים בריאות בעתיד

הביקורים הראשונים יכולים להיות מאוד מלחיצים עבור ילדים: רעש המכונות, הריחות הלא מוכרים וכמובן הכאב שלרוב יהיה בלתי נמנע יכול להיות מאוד להקשות עליהם, לכן אנו ממליצים לוודא כי הרופא המטפל והשיננית יהיו קשובים ועדינים עם הקטנטנים שלנו כדי שיוכלו לגרום להם להרגיש בנוח ושהחוויה הכללית במרפאה תהיה חיובית ונינוחה.

חשוב להגיע לטיפולי שיניים כבר מגיל צעיר ולהקפיד על שגרת טיפולים קבועה על מנת לשמור על בריאות הפה וכן להרגיל את הילדים לטיפולי שיניים, למנוע חרדה דנטלית בעתיד ולזהות מחלות ובעיות בשלב מוקדם ככל האפשר. אם אתם לא בטוחים מתי ובאיזה גיל ללכת עם ילדכם לשיננית – מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים שלכם כדי שיוכל לתת לכם מענה שמותאם אישית למצבכם.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.