רופא שיניים לילדים - כיצד בוחרים את רופא השיניים לילדיכם? - מידע מפורט אודות רופא שיניים לילדים - כיצד בוחרים את רופא השיניים לילדיכם?
Emama

רופא שיניים לילדים - כיצד בוחרים את רופא השיניים לילדיכם?

בריאות השיניים משחקת תפקיד חשוב כבר מגיל צעיר. ברגע שבוקעות שיני החלב מתעורר הצורך לבקר עם הילד אצל רופא השיניים על מנת לוודא שהצמיחה תקינה. בהמשך יתכן שנגיע לרופא השיניים עם הילד בשל חשש לעששת, חורים או במקרה של פגיעה ישירה בפה או על מנת להקדים תרופה למכה ולבצע איטום חריצים, שיכול להפחית את הסיכוי לבעיות בשיניים. בחירת רופא שיניים לילדים היא קריטית, כיוון שהרופא יהיה אחראי על טיפול בשיני הילד אך גם על החוויה הכללית שלו מרופאי שיניים.

ילדים רבים עשויים לגלות חשש טבעי מפני ביקור אצל רופא שיניים בשל מידע שקיבלו בנושא או מפני הלא נודע ולכן דמותו של הרופא לצד הרקורד שהוא מביא עמו בעלי השפעה משמעותית על שיתוף הפעולה של הילד וגם על הצלחת הטיפול.

לפניכם נקודות חשובות למחשבה בנוגע לבחירת רופא שיניים לילדים מהאם זה יהיה רופא פרטי או רופא מקופת חולים דרך היכן הוא ממוקם גיאוגרפית, מהי רמת הזמינות שלו ועד סוג הטיפולים שהוא מציע וכמובן הפרסונה וההתמחויות שלו.

התמחות ברפואת ילדים

פרמטר קריטי שיש לקחת בחשבון הוא נושא ההתמחות של רופא השיניים כאשר בארץ נדרשת התמחות ברפואת שיניים לילדים ולכן, חשוב מלכתחילה לוודא שהרופא אכן עבר את ההתמחות וההכשרות המתאימות לטיפול בילדים.

בנוסף לכך, כדאי לבחון את הרקע של הרופא כמו למשל, מלבד הקליניקה הספציפית היכן הוא עוד עובד והאם יש לו גם רקע בטיפול למשל בילדים עם צרכים רגשיים ייחודיים וכדומה.

מיקום גיאוגרפי וזמינות הרופא

הלוקיישן של מרפאת השיניים חשוב אף היא ברמה הפרקטית, כיוון שלעיתים יעלה צורך במקרה חירום או בהגעה נוחה יותר לקליניקה במיוחד בסדר היום העמוס שנלווה לגידול ילדים.

מרפאה בסביבת המגורים יכולה לסייע בהגעה מהירה ונוחה יותר למרפאה ולקבלת טיפול.

פרמטר חשוב נוסף שיש לשקול ולבדוק מראש הוא נושא זמינות הרופא לטיפול במיוחד כאשר מתעורר הצורך בטיפול דחוף ואינכם מעוניינים לחכות הרבה זמן לתור הבא.

אישיות הרופא והגישה לילדים

האישיות של הרופא ובעיקר הגישה שלו במתן הטיפול עשויה להשפיע מאוד על אופן הטיפול ועל החוויה הכוללת בהווה ובעתיד של הילד כלפי קבלת טיפולי שיניים.

חשוב מאוד שהרופא יגלה סבלנות כלפי הילדים וכן ההירתמות שלו להצלחת התהליך תוך הקשבה לכל ילד שמגיע למרפאה. למשל, שימוש במילים שלילד יהיה קל יותר להבין בנוגע לאופן הטיפול וכדומה. כדאי לבדוק אם גם האווירה במרפאה ידידותית לילדים מבחינת עיצוב החלל והצוות המקצועי.

סוגי הטיפולים

מומלץ לברר לפני קביעת תור לטיפול שיניים לילדים אילו שירותים מוצעים בקליניקה כולל ביקור ראשון אצל רופא שיניים לילד דרך איטום חריצים ועד טיפולים מורכבים יותר כמו סתימות, עקירות או כתרים טרומיים לילדים.

מומלץ גם לוודא באילו שיטות אלחוש משתמש הרופא במיוחד בנוגע לילדים שחוששים מעוצמת הכאב או בטיפולי שיניים מורכבים יותר והאם הוא מתמחה בסדציה כמו בשימוש בגז צחוק להשכחת הכאב.

פרטי או מהקופה? זו השאלה!

רבים תוהים האם לפנות לרופא שיניים לילדים מהקופה או ללכת באופן פרטי. התשובה תלויה ברופא

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.