אזרחות אמריקאית לילדים - מידע מפורט אודות אזרחות אמריקאית לילדים
Emama

אזרחות אמריקאית לילדים

תוכן [ הסתר ]

אמריקה, ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות, היא יעד נחשק בקרב הישראלים גם למטרות טיול ונופש, אך פעמים רבות, גם למטרות עבודה, מחייה והזדמנויות נוצצות. מדינת ארה"ב אינה מכניסה בקלות בשעריה את כולם, והליך אישור הוויזה עלול לכלול מאמץ בירוקרטי כביר, עמידה בתורים ארוכים וראיון קשוח. עבור מי שמחזיק באזרחות אמריקאית, הליך ארוך זה נחסך והנסיעה לארה"ב הופכת לקלה ונעימה יותר- לכן, הוצאת אזרחות נוספת, במיוחד בגילאים צעירים, היא בונוס ענק. שוקלים להוציא אזרחות אמריקאית לילדיכם? ישנן כמה נקודות שחשוב שתכירו

מתי יהיה הילד זכאי לקבלת אזרחות?

ילד שנולד בארצות הברית- כל ילד שנולד בגבולות ארה"ב, גם אם הוריו אינם אמריקאים, זוכה באופן אוטומטי לקבל אזרחות. לעומת האזרחות, קבלת מספר ביטוח לאומי (SNN), המשמש לזיהוי ברשויות השונות אינו אוטומטי, ועל מנת לקבל אותו יש צורך בהגשת בקשה בצירוף תעודת הלידה.

ילד שאינו נולד בארצות הברית- ילד שנולד מחוץ לשטח ארה"ב אומנם אינו מקבל אזרחות באופן אוטומטי, אך ישנם מקרים בהם ניתן להוציא עבורו אזרחות- אם להורים אזרחות אמריקאית או שהתגוררו במדינה מספר שנים לפני לידתו תאושר אזרחות, וכמו כן, גם במקרים בהם לאחד ההורים ישנה אזרחות וגם לאחד הסבים.

איך זה עובד

למעשה, ישנם שלושה מצבים בהם תאושר לילד אזרחות אמריקאית. להלן תנאי הקבלה בכל אחד מהם:

אזרחות מלידה- במקרים בהם נולד הילד בארה"ב, אין צורך להגיש בקשות כלל (מלבד לקוד SNN) כדי לקבל את האזרחות הנכספת. היא תינתן אוטומטית לילד עם לידתו, ללא כל קשר למוצא ואזרחות הוריו.

אזרחות מכוח הורי- ילד יקבל אזרחות אמריקאית גם אם לא נולד בשטח המדינה, במקרים בהם מתקיימים התנאים הבאים- לפחות אחד מהוריו מחזיק באזרחות אמריקאית שהייתה בידיו גם לפני לידת הילד, והתגורר בארה"ב לפני לידתו לתקופה של לפחות חמש שנים (מתוכן, הוא היה מעל גיל 14 למשך שנתיים לפחות). לחלופין, גם במצב בו שני ההורים מחזיקים באזרחות אמריקאית ורק אחד מהם התגורר במדינה מעל לחמש שנים, תתקבל אזרחות. חשוב לציין שבאופן זה ניתן להוציא אזרחות בכל גיל שהוא, לא רק בגילאים הצעירים. כדי להוציא את האזרחות, תזדקקו לתעודת זהות של ילדיכם, תעודת זהות של ההורה לו אזרחות אמריקאית, תעודת נישואין (או גירושין), מסמכים המתעדים את אזרחותו של ההורה הזר (לא אמריקאי) ומסמכי תיעוד שמוכיחים את שהותו ומגוריו של אחד ההורים בארה"ב למשך לפחות חמש שנים- את התהליך ניתן לבצע גם מחוץ לארה"ב.

אזרחות על פי חוק הסבא- חוק שתקף על ילדים מתחת לגיל 18 בלבד. התנאי קובע, שבמידה ולפחות אחד מההורים היה אזרח אמריקאי עוד לפני לידת הילד, או אחד הסבים הוא אזרח אמריקאי והתגורר במדינה לפחות חמש שנים (שגם כאן, בלפחות שנתיים מתוכן היה הסבא מעל גיל 14)- תאושר אזרחות.

תהליך קבלת האזרחות יתבצע רק בארה"ב. ידרשו טפסים המוכיחים את אזרחותם של ההורים והסבים, ותיעוד המגורים בארה"ב של הסבים (למשך התקופה הרלוונטית). יתקיים ראיון בשירות האזרחות וההגירה, אליו תוזמנו יחד עם ילדיכם. 

למידע נוסף בנושאי ויזה לישראלים ושירותים לאזרח אמריקאי, בקרו: https://mastervisa.co.il/

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.