בשנים האחרונות אנו עדים לסדקים בפרדיגמה הידועה לפיה צפייה בטלוויזיה משפיעה לרעה על ילדים ובני נוער. למעשה, מחקרים מוכיחים כי צפיה בסדרות חינוכיות עשוי
Emama

סדרות לצפות עם הילדים

בשנים האחרונות אנו עדים לסדקים בפרדיגמה הידועה לפיה צפייה בטלוויזיה משפיעה לרעה על ילדים ובני נוער. למעשה, מחקרים מוכיחים כי צפיה בסדרות חינוכיות עשויות ללמד שיעורים ערכיים ולעורר השראה בילדים. בשורות הבאות נספר על מספר סדרות מומלצות לילדים ואף נציע מספר סדרות טלוויזיה נוסטלגיות לצפייה משותפת, שהורים צעירים רבים צפו בהן בילדותם.

סדרות מומלצות לילדים

  • קוקומלון - קוקומלון היא סדרה המיועדת לפעוטות מתחת לגיל ארבע שזכתה להצלחה מסחררת. הסדרה, שכוללת שירים מקוריים אשר מיועדים לפעוטות ולילדים, דובבה לאחרונה לעברית ומשודרת בערוץ BIGI.
  • ארפו - ארפו הוא רובוט שמתחיל לעבוד כמטפל בבית משפחת דילאבלי המטורללת. בתוך זמן קצר מגלה ארפו כי הוא עסוק עד מעל הראש בטיפול בדניאל הקטן, שמושך אליו צרות. הסדרה שודרה לראשונה בנטפליקס ומיועדת לילדים בכל הגילאים. פרק ממוצע של התוכנית, ששודרה לראשונה בשנת 2022, נמשך כחצי שעה, וכולל מגוון מסרים חינוכיים לילדים, כמו גם הרפתקאות מסקרנות.
  • גל והגלגלים – בפרקי הסדרה השונים, לומד גל הסקרן על אודות כלי רכב ייחודיים ומעניינים, כמו מרכבות, משאיות ומסוקים. במסגרת התכנית, מתגלגל גל להרפתקאות בעולם האמיתי, על מנת ללמוד על כלי רכב מיוחדים ומדהימים. באמצעות סיפורים ושירים, נהנים הילדים מעולם חדש של מכונות ורכבים. בפרקי הסדרה יפגשו גל והגלגלים בטרקטורים, אוטובוסים, משאיות מאנסטר עצומות ורכבות חדשניות. התכנית זמינה בדיבוב לעברית בערוץ BIGI.

סדרות נוסטלגיות לצפייה משותפת עם הילדים

  • אלישע - אלישע היא קומדיית מצבים קורעת מבית ערוץ הילדים שמשודרת כיום בערוץ BIGI. הסדרה מגוללת את סיפורו של אלישע קיז (קיזלובסקי) המגולם על ידי הקומיקאי יובל סמו. שנתיים לאחר פטירת סבו, מגלה אלישע, גבר מבוגר מובטל, כי הוא זכאי לירושה של עשרה מיליון שקלים בתנאי אחד - עליו לחזור לכיתה ו בבית הספר ממנו הוא סולק. רק לאחר שיציג לעורך הדין תעודת סיום הוא יזכה לקבל את חלקו בירושה. אם לא יצליח לסיים את כיתה ו, יזכה עורך הדין בסכום הכסף.
  • הפיג'מות - סדרת הטלוויזיה הקומית-מוזיקלית האהובה חוזרת בערוץ BIGI. הסדרה שודרה בין השנים 2003-2015 בערוץ הילדים, וגוללה את סיפורה של להקת רוק כושלת המכונה "הפיג'מות", שחבריה אילן רוזנפלד, עודד פז וקובי פרג' בוחרים לעבור מנתניה לתל אביב כדי להצליח בעיר הגדולה.
  • ארתור - ארתור נחשבת לאחת מסדרות האנימציה המצליחות ביותר בכל הזמנים. הסדרה, ששודרה בישראל בין השנים 1997 ל-2022, מגוללת את סיפורן של חיות בדמות אנוש שחיים בעיירה אמריקאית טיפוסית בשם אלווד סיטי. עלילת הסדרה מתמקדת בחייו של שנבוב בן שמונה בשם ארתור ריד, בבני משפחתו, בחבריו

 

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.