אזרחות פורטוגלית לילדים - מידע מפורט אודות אזרחות פורטוגלית לילדים
Emama

אזרחות פורטוגלית לילדים

האם אזרחות פורטוגלית עוברת לילדים?

בשנת 2015 אלפי ישראלים קיבלו בשורות טובות במיוחד – פורטוגל החליטה לכפר על העוול שנעשה ליהודים בגירוש הגדול ולאפשר לצאצאים של מגורשי ספרד לקבל דרכון פורטוגלי וליהנות מאזרחות פורטוגלית-אירופאית. הגשת הבקשה לדרכון מצריכה להוכיח את הקשר לגירוש ספרד באמצעות הגשת תעודות ומסמכים שונים, ולאחר תהליך ממושך וקבלת כל האישורים – יהיה המבקש זכאי לקבל דרכון ואזרחות פורטוגלית. נשאלת השאלה – האם האזרחות עוברת אוטומטית גם לילדיו? כל התשובות במאמר שלפניכם.

דרכון פורטוגלי הוא בעל יתרונות רבים שכוללים מגוון רחב של הטבות כמו מגורים כאזרחים בפורטוגל, תנועה חופשית, במדינות האיחוד, כניסה לארצות הברית בלי הצורך בוויזה, מיוחדת לימודים מסובסדים ועוד. משפחות רבות בהם בן או בת הזוג זכאים להגיש בקשה לקבלת הדרכון מעוניינים שגם ילדיהם יוכלו ליהנות מכל ההטבות הללו גם אם אינם מתכננים לעשות רילוקיישן לצורך עבודה, מגורים, השקעות נדל"ן וכו'.

למה כדאי להוציא אזרחות פורטוגלית לילדים?

בנוסף לחלק מהיתרונות שצוינו לעיל, כשמדובר בילדים שזכאים לקבל אזרחות פורטוגלית יש עוד 2 סיבות שמצדיקות את התהליך:

  • העולם פתוח בפניו - כאמור אזרחות פורטוגלית-אירופאית יכולה לפתוח דלתות רבות - החל מעבודה חופשית בכל מדינות אירופה, מגורים, מעבר חופשי, זכויות סוציאליות, לימודים במיטב מוסדות אקדמיים בסבסוד חלקי ועוד. למעשה, דרכון פורטוגלי לילדכם יוכל לשמור לו על כל האפשרויות פתוחות בפניו לעומת אחרים שצריכים להילחם כדי לקבל רק חלק קטן מהזכויות הללו.
  • בשביל הנכדים והנינים - זה רק נשמע רחוק... אבל הוצאת דרכון פורטוגלי לילד היא לא רק בשבילו אלא גם בשביל הנכדים והנינים שלכם. איך בדיוק? בפורטוגל החוק דומה לישראל וקובע שכל מי שנולד לאזרח פורטוגל יהיה זכאי לקבל אוטומטית אזרחות תמורת תשלום אגרה סמלי. כלומר, אם אתם זוג צעיר שמתכננן להרחיב את התא המשפחתי תוכלו לראות זאת כשהשקעה בעתיד דורות ההמשך שלכם.

שימו לב! במידה ויש לכם כבר ילדים – הם לא יהיו זכאים לקבל אזרחות אוטומטית. אבל גם לזה יש פתרון ואפילו די פשוט, המשיכו לקרוא.

girl-2501061-640

איך מוציאים אזרחות פורטוגלית לילדים?

כפי שציינו, למרות שהמחוקק קבע שכל אחד שנולד להורה עם אזרחות פורטוגלית יהיה אוטומטית זכאי גם לקבל אזרחות – קטין שנולד לפני שההורה שלו קיבל אזרחות פורטוגלית – לא יהיה זכאי לקבל אותה אוטומטית וההורה יצטרך להגיש בקשה עבורו, בנוסף יהיה צורך להוכיח זיקה עכשווית למדינה, כלומר – אתם צריכים סיבה יחסית טובה כמו אזרחות לטובת מגורים, השקעה ועוד.

אם מדובר בילד בגיר אז הוא רשאי להגיש את הבקשה לקבלת אזרחות בעצמו.

לסיכום

אזרחות פורטוגלית לא עוברת תמיד בצורה אוטומטית ואם אתם זכאים לקבל דרכון ומעוניינים שגם ילדיכם ייהנו מכל היתרונות שבדבר – חשוב ליצור קשר עם חברה שמתמחה בתחום ושתוכל להעניק לכם ליווי מקצועי וייעוץ אישי בהתאם לתא המשפחתי שלכם.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.