טיפים לתזונה נכונה בזמן ההנקה
Emama

מהי התזונה המומלצת בזמן הנקה?

הנקה היא אחריות מאוד גדולה. מצד אחד ישנו סיפוק גדול בהבנה שהגדילה של הילד שלך וההתפתחות שלו מגיעות ממש מתוך תוכך, אך על מנת להבטיח את הגדילה וההתפתחות התקינה עלייך להבטיח את איכות המזון שלו, וזה תלוי בכל מה שאת מכניסה לפה שלך.

פתאום כל ההרגלים שלך צריכים להשתנות, על כל דבר שאת אוכלת או שותה את צריכה לחשוב – ואם את לא צורכת מספיק ויטמינים או מינרלים? ואם את לא שותה מספיק מים? קודם כל – הרשי לנו להרגיע אותך – הגוף שלך ידאג קודם כל לתינוק.

גם אם את באמת לא צורכת מספיק ויטמינים או מינרלים, הגוף שלך ישתמש במאגרי הרזרבה שלו על מנת להעניק קודם כל תינוק, דרך חלב האם, את כל מה שלו הוא זקוק. אבל כיוון שגם לרזרבות יש סוף וכיוון שאנחנו בכל זאת מעוניינים לשמור גם על בריאותך, וכדי להבטיח תזונה נכונה לתינוק לאורך זמן, יש מספר דברים שכדאי לך להקפיד עליהם.

טיפים לתזונה נכונה בזמן ההנקה

  • שתי הרבה – אין צורך להגזים ולשתות עד כאב בטן, אך הגוף שלך בהחלט זקוק לנוזלים, ובעיקר כמובן למים
  • את תצטרכי גם לאכול יותר כיוון שאת מאכילה שניים, אז אל תיבהלי אם את רעבה יותר מכרגיל, אבל גם אל תגזימי ותאביסי את עצמך. הקשיבי לגוף שלך, הוא יידע להגיד לך מתי הוא רעב ומתי הוא שבע.
  • מבחינת צריכה קלורית, אם את בכל זאת מעוניינת לערוך איזשהו מעקב על מנת לחזור לגזרה מצד אחד אך גם להקפיד על תזונה בריאה מצד שני, הצריכה הקלורית שלך בזמן ההנקה לא צריכה לרדת מתחת ל- 1,800 קלוריות ביום
טיפים לתזונה נכונה בהנקה
  • בניגוד למיתוסים – מותר לך לשתות קפה ואפילו כוסית יין מדי פעם לא תזיק. שימי לב – עלייך להפחית את צריכת הקפאין, כיוון שהוא עלול להזיק לתינוקך כשאת צורכת יותר מדי ממנו, וכך כמובן גם לגבי אלכוהול, אז אנחנו לא טוענים שעלייך להימנע לחלוטין, אבל המינון צריך להיות מדוד ומחושב.
  • מיתוס אחר אומר שיש מזונות מסוימים שיגבירו את ייצור החלב – גם זה לא נכון. החלב שלך מיוצר על פי הקצב והתדירות שמכתיב התינוק בלבד
  • כמו בכל תפריט מאוזן תזונתית, גם בתקופת ההנקה כדאי להימנע ממזון עתיר בסוכר ובשומן, ולצרוך בעיקר את מה שעשיר ברכיבים תזונתיים כמו חלב דל שומן, ירקות ופירות, דגנים מלאים, בשר רזה, קטניות, דגים, ביצים ועוד
  • הכי חשוב זזה שתיצרי תפריט מגוון, כך גם תיהני מהמזון שאת אוכלת וגם תעניקי לעצמך ולתינוקך מגוון של כל אבות המזון שאתם צריכים. את יודעת מה? גם אם אחת לכמה זמן תחטאי בפרוסת עוגה או איזה חטיף – לא יקרה שום דבר. זה הכל עניין של מינון.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.