שיפור פוריות באמצעות תוספי תזונה - מידע מפורט אודות שיפור פוריות באמצעות תוספי תזונה
Emama

שיפור פוריות באמצעות תוספי תזונה

אתם מנסים, כבר תקופה ארוכה, להיכנס להריון. אלא שהניסיונות האלה מעלים חרס. זה בדיוק הרגע בו ממליצים לכם לנסות דרך טיפול שעשויה להיות יעילה במיוחד, והיא צריכת תוספי תזונה מסוגים שונים. מה בין התוספים לבין פוריות? ואילו תוספים מרכזיים מוצעים כיום עבור גברים או נשים הסובלים מבעיות, מהבחינה הזו?

ההיבטים המגדריים של אי הפיריון

אי פוריות, חייבים להדגיש כבר בנקודה הזו, היא מצב בו לא מצריכים להתעבר לאחר שנה של קיום יחסי מין, במועדים המתאימים וללא אמצעי מניעה. הגם שלא פעם המקור לחוסר הפוריות הוא שילובן של הפרעות הקיימות אצל כל אחד מבני הזוג, ראוי להפריד בין בעיות המאפיינות גברים, לבין אלה שמופיעות אצל בנות המין היפה.

אצל גברים, ייגרמו הבעיות בפוריות לרוב עקב ספירה נמוכה של זרע, איכות פגומה שלו או אפילו שילוב בין שניהם, וזאת עקב עשרות גורמים אפשריים. אצל נשים אבחון הגורמים הספציפיים נחשב למורכב יותר, כך שידועים גורמי סיכון דוגמת גיל, בעיות באיזון ההורמונלי, עודף משקל וכיוצא בזה. מה שחשוב יותר לעניינו הוא שבלי קשר לסיבות הספציפיות של הבעיות בפוריות, ניתן לטפל בה באופן יעיל באמצעות תוספי תזונה מסוגים שונים, אליהם נתייחס מיד.

אבץ פיקולינאט

את הסקירה של תוספי תזונה שנועדו להתמודד עם בעיות בפוריות מתחילים עם אבץ פיקולינאט. אצל גברים האבץ חיוני לייצורם של תאי זרע ולשיפור יכולת התנועה שלהם, בעוד שאצל נשים הוא מסייע לתפקודם של איברי הרבייה ושומר על האיזון ההורמונלי. עבור הסובלים ממחסור באבץ, עומד תוסף התזונה הזה, אותו יש ליטול פעם אחת ביום, טרם השינה.

מולטי ויטמינים

ויטמינים חשובים מאד לעניין הפוריות, בעיקר אצל גברים, ומסיבות מגוונות. מולטי ויטמין הוא תוסף תזונה המכיל לא רק כמויות גבוהות של ויטמינים, אלא גם נוגדי חימצון, אבץ, קרוטנואידים ושאר רכיבים המגנים על מערכת הרבייה הגברית ומשפרים את תפקודה, כמו גם את טיב הזרע. כאן, נדרש לקחת שלוש טבליות מדי יום, במקביל לארוחות.

אצל נשים, תוסף תזונה מרכזי עונה לשם אומניום, וגם הוא נכנס לקטגוריה של מולטי ויטמינים. התכלית שלו היא למנוע חוסרים תזונתיים שעלולים להביא למצבים של אי פיריון, וזאת מכיוון שהוא עשיר בויטמינים, מינרלים, נוגדי חימצון ועוד. התוצאה היא הגנה על מערכת הרבייה הנשית, שיפור התפקוד שלה והעלאת רמות הפרוגסטרון בקרב נשים אשר המחזור החודשי שלהן אינו סדיר. את האומניום יש ליטול פעם או פעמיים ביום, כתוסף לארוחות.

ל-ארג'נין

תוסף תזונה אחר המיועד לגברים הוא ל-ארג'נין, המגיעים בחפיסות של 1,000 מיליגרם. המדובר הוא בחומצות אמינו החיוניות לצורך ייצורו של הזרע בגוף האדם, כמו גם שיפור יכולת התנועה שלו. את תוסף התזונה הזה יש לקחת בין שלוש לארבע פעמים ביום, על בטן ריקה.

תמצית תקנית שורש ג'ינסנג קוריאני

רכיב תזונתי אשר משמש גברים להתמודדות עם אי פיריון, כבר תקופה ארוכה, הוא גי'נסנג קוריאני. צמח זה מסייע להעלאת ספירת הזרע, וגם כן מביא לשיפור בתנועיתיות שלו. בנוסף על כך, בכוחה של תמצית זו להגביר את הזקפה, ולהגן על נזקים לאשכים. את התמצית יש ליטול בין פעם לשלוש ביום, יחד עם הארוחות.

שמן זרעי פשתה אורגני

תוסף תזונה נוסף הנחשב לאידיאלי עבור נשים הוא שמן זרעי פשתה אורגני. רכיב זה כולל בתוכו חומצון שומן המייצרות הורמונים, משפרות את פעולת הבלוטות בגוף האישה, מגבירות את ייצור הורמוני המין ומגדילות את תדירות הביוץ בקרב נשים שסובלות מאי סדירות בכך. תוספי תזונה אלה לוקחים 2-4 פעמים ביום, יחד עם הארוחות.

מידע נוסף

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.