כיצד ניתן להחזיר לשדיים את המראה הזקוף והאסתטי שלהם?
Emama

נפילת שדיים

גוף האישה עובר אינספור שינויים במהלך תקופת ההריון. אלא שעבור לא מעט נשים, השינויים לא מסתיימים ברגע שבו מגיח התינוק לאוויר העולם. תופעות רבות אפשריות לאחר הלידה, חלקן שליליות. נפילת שדיים נכנסת לתמונה בנקודה הזו בדיוק. מה מביא לה? וכיצד ניתן להחזיר לשדיים את המראה הזקוף והאסתטי שלהם?

נפילת שדיים: פועל יוצא של לא מעט גורמים

כשמדברים על נפילת שדיים לאחר הלידה, ברור שלא מעט משתנים נכנסים לתמונה. הסיבה העיקרית לכך קשורה לשינויים שמתרחשים דווקא בתקופת ההריון, בה מימדי החזה גדלים בצורה משמעותית, וזאת, כמובן, עקב ההורמונים או החלב. למעשה, ניתן לטעון שהשד גדל כדי לאפשר לאישה את ההנקה.

אלא כשאשר הלידה מבוצעת, ועל אחת כמה וכמה כתוצאה מההנקות ההולכות וחוזרות של התינוק, נפח החזה יורד, מה שעלול להביא למראה שהאישה הייתה שמחה להימנע ממנו: שד נופל, אשר העור סביבו רפוי. בעיקרו של דבר, סוג העור הוא שישפיע על המראה המתקבל. כאשר העור גמיש, השד אמנם יקטן לאחר הלידה, אך הוא יישאר עומד. לעומת זאת, כאשר העור רחוק מלהיות אלסטי ברמת המספקת, תתרחש אותה נפילה של השד.

יחד עם זאת, ברור כיום שלמראה המתקבל יש השפעה של לא מעט גורמים אחרים. ההנחה היא שמשתנים פיזיולוגיים, הורמונוליים, אישיים או אפילו גנטיים נכנסים כאן לתוך המשוואה. לכן, קשה מאד לחזות כיצד ייראה השד לאחר הלידה. אבל מה בדיוק ניתן לעשות כאשר הוא אכן נפול?

הפתרונות: מחזיה, ועד לניתוח כירורגי

יש נשים, אשר מתייחסות אל נפילת השדיים כתהליך טבעי, ולכן מניחות שהזמן יעשה את שלו. ועדיין, עקב העובדה שנפילת השדיים פוגעת במראה שלהן, ופעמים רבות גם בביטחון העצמי, ברור שנדרש פתרון מהיר הרבה יותר. כאן, עשוי להיבחר הפתרון הפשוט ביותר, והוא מעבר לחזיות "פוש אפ", שמעצם היותן כאלה – יגביהו את השדיים.

סוג אחר של פתרון, הנועד למקרים חמורים יותר של נפילת שדיים, מבוסס על ניתוח כירורגי. ניתוח להרמת חזה נפוץ מאד בקרב נשים הסובלות מהבעיה של נפילת שדיים, כשבחלק הארי של המקרים הוא ייערך כחצי שנה לאחר הלידה. הניתוח עצמו מתבצע תחת הרדמה מלאה של האישה, ונמשך כשעתיים. ניתן לבצע אותו במספר שיטות, המרכזיות שבהן הוא שימוש בשתלים מסיליקון, הרמת חזה דרך הפטמה או ברמה דרך חתך בהיקף הפטמה.

לאחר הניתוח נדרשת תקופה החלמה בת כחודש, במהלכה אפשריות בהחלט תופעות לוואי דוגמת דימומים, דלקות, צלקות או מראה לא טבעי. למרבה המזל, אלה חולפות להן כעבור מספר ימים, וחשוב לא להילחץ מהן.

אז איך מתחילים?

חשוב להזכיר שלא כל סוג של פתרון אכן אפשרי לכל אישה, כשהמאפיינים הפיזיים שלה ומגבלותיה חייבים להיכנס לתוך התמונה. כמו כן, ישנם מצבים בהם נראה שנפילת השדיים אינה משמעותית דיה, וסביר שתחלוף במהרה. עקב סיבות אלה, ברור מדוע לא ניתן להחליט על כל סוג של פתרון ללא אבחון ובדיקות מקיפות על ידי רופא מומחה.

בלי קשר לפתרון הנבחר, מומלץ מאד שלא להיכנס לפאניקה אפילו כשניכר שיש מצב של נפילת שדיים. נשים רבות סובלות מכך, וכמעט כולן מצליחות להתמודד עם המצב באופן מוצלח. חשוב להתבונן על ההיבטים החיוביים יותר של הלידה, ולנסות שהביטחון העצמי לא יקטן עקב השינויים השונים במבנה הגוף.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.