התמודדות עם בחילות הריון - מידע מפורט אודות התמודדות עם בחילות הריון
Emama

התמודדות עם בחילות הריון

בחילות היריון זו תופעה שכיחה למדי ומקורה לא ברור. זה אפילו מפתיע הפער בין השכיחות של התופעה, שמונה מתוך עשר נשים העתידות לסבול מבחילות בבוקר ולאורך שעות היום בשליש הראשון של ההיריון לעומת כמות המידע המועט שיש לנו לסיבות בגינן מתרחשת התופעה. מה שאנחנו כן יודעים הוא שככל הנראה הפרשה של הורמון HCG שנועד לשמור על ההיריון ולדאוג להשתרשות של העובר ברחם, משפיע בין היתר על בלוטת התריס מה שמייצר בחילות. מדובר על תופעה שאמנם מעידה על התפתחות תקינה של ההיריון, אבל ללא ספק זו גם תופעה לא נעימה המשבשת את איכות החיים של האישה ההרה.

לאורך השנים התפתחו כל מיני סוגים של פתרונות לתופעה. כאן המקום להגיד כי אם את סובלת מתופעה חריגה של הקאות תכופות, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה. אם את רוצה להימנע משימוש בחומרים מלאכותיים, תרופות וכיוצא באלו, יש גם פתרונות טבעיים שיכולים להקל לאורך השליש הראשון של ההיריון.

אז מה עוזר לבחילות בהריון? עקבי אחר הטיפים הבאים.

קודם כל, להקשיב לגוף

ההיריון הוא הרגע בו את, בתור אישה, המביאה חיים לעולם, מרגישה באופן ברור מה טוב לך ומה פחות טוב לך. כלומר, אם יש משהו שהריח שלו מעורר בך תחושה לא נעימה, אם את נמצאת במקום בו את מרגישה לא בנוח מכל סיבה, אם יש מזון שאת צורכת בדרך כלל ועכשיו לא נותן תחושה טובה, זה הזמן להקשיב לגוף ולעזור לו לכוון אותך למה שאת כן צריכה. אל תנסי להיות משהי אחרת, הקשיבי לגוף שלך.

לאכול הרבה במנות קטנות

יכול להיות שאת לא אוהבת לאכול בבוקר, יכול להיות שאת עובדת הרבה שעות ויכולה לאכול רק בצהריים ארוחה גדולה, כל זה לא רלוונטי כעת. אכילה בכמות פחותה ובמנות קטנות תאפשר לך להוריד עומס ממערכת העיכול וכך גם תמנעי את הבחילות מהן את סובלת. נשים רבות מספרות שפחמימה היא מה שעוזר להעביר בחילות בהריון. בימים כתיקונים מדובר על מאכלים שיש מי שנמנעות מצריכה שלהם. אבל, כשאת בהיריון וכשחומרי הזנה עוברים מהגוף שלך להתפתחות תקינה של התינוק העתיד לבוא, כנראה שהמוצרים הללו יכולים לתת מענה טוב יותר בתקופה הזו.

צמחים ושמנים בהם ניתן להיעזר להפחתה של הבחילות

גם במקרה הזה אנחנו נותנים רשימה קצרה של מוצרים שיכולים לעזור בהפחתה של הבחילות, שימי לב אלו מוצרים מתאימים לך ומה יכול לתת לך את המענה הטוב ביותר, אצל כל אחת התשובה היא אחרת:

  • קמומיל, לבנדר, קינמון, חליטה של תה מרגיע - אנחנו לא יודעים בדיוק למה אבל האמת היא שהצמחים הללו מרגיעים את מערכת העיכול ונשים רבות מספרות כי מדובר על פתרון מצויין עבורן. אתן יכלות לבחור לעשות חליטה של תה חם או תה קר, בהתאם למזג האוויר ולאופן בו אתן מרגישות. חליטה שכוללת את מגוון צמחי המרפא הללו היא בדרך כלל פתרון מצויין.
  • שמנים טבעיים עם תמציות צמחים - שמן לבנדר, ג'ינג'ר, הל, מנטה ועוד, עוזרים להרגיע את הבחילות. פשוט למרוח כמה טיפות על החלק העליון של הבטן ולתת לשמן להיספג במערכת הדם ולעזור לגוף להרגיש טוב יותר.

אם את רוצה לא לחשוב, יש ערכות שיכולות לתת מזור

אם את לא רוצה להתחיל ולרקוח כל מיני מוצרים עוד את מרגישה לא טוב, את יכולה לרכוש שמנים אותם הכינו במיוחד עבורך וחליטות תה, אלו יתנו את המענה הטוב והמדויק עבורך. הכי חשוב הוא להתנסות ולראות איך את מרגישה. את יודעת יותר טוב מכולם.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.