בחילות בהריון - מידע מפורט אודות בחילות בהריון
Emama

מדריך למשתמשת: כך תעברי את תקופת הבחילות בהריון

תקופת ההיריון, עם כל האושר הגדול שהיא מביאה עמה, היא גם תקופה מלחיצה מלאה בפחדים וחששות. לצד כל אלו, ישנן גם כמה תופעות מטרידות – לא מסוכנות, אך בהחלט לא נעימות. בראש הרשימה עומדת אחת התופעות הלא נעימות – בחילות בהריון.

בחילות ההיריון מגיעות בדרך כלל ממש משלביו הראשונים של ההיריון, ולרוב מסתיימות עד סוף השליש הראשון. מה שגורם לבחילות הוא שינוי קיצוני ברמותיהם של הורמונים מסוגים שונים בגוף, שינוי שמביא לאותן בחילות ידועות.

אצל נשים רבות בחילות בהריון מסתכמות בתחושה לא נעימה, לא כל הנשים מגיעות ממש למצב של הקאה. במקרים קיצוניים, נשים מגיעות למצבים של הקאות מרובות ומאבדות נוזלים ומשקל רב, או נמנעות מלאכול על מנת לא להקיא, מצבים שכמובן אינם בריאים, לא לאם ולא לעובר שברחמה.

אם אכן מצב ההקאות קיצוני, יש לפנות מיד לרופא כיוון שייתכן וההקאות החמורות מעידות על סיבוך הריון נדיר. בכל מקרה אחר, יש פשוט לנסות ולהקל על התקופה הלא נעימה, שבסופו של דבר תעבור. את ההקלה על הרגשתך ניתן להשיג במגוון דרכים שונות.

מה עוזר נגד בחילות בהריון?

לאם-La-M ויטמין B6

את ההכנות לקראת ההיריון ולקראת תקופת הבחילות יש להתחיל עוד לפני ההיריון. בשלב בו את ובן זוגך מתחילים לחשוב ולתכנן הריון, כדאי כבר להתחיל לחזק את הגוף ולקחת חומצה פולית ו-ויטמין B6.

שני אלו התגלו כמקלים מאוד על תופעת הבחילות וההקאות, וזאת מלבד תרומתם לחיזוק הגוף והכנתו לנשיאת העובר במשך חודשים כה רבים.

נשים רבות מנסות לא לאכול על מנת שלא ייווצרו בחילות. ראשית, הבחילות יגיעו גם אם לא תאכלי דבר. שנית, בתור האחראית על תזונת העובר והגוף שמגדל אותו – הגוף שלך – עלייך לדאוג לתזונה בריאה ועשירה. מה שכן עשוי לעזור הוא ארוחות קטנות, עשירות בפחמימות או מאכלים יבשים, ושתייה מרובה של מים.

תרופות סבתא להקלה על בחילות בהריון

תרופות סבתא יש בשפע, אבל כמו כל תרופת סבתא לכל מחלה – כל אישה ותרופת הסבתא שלה. מה שצריך לעשות כדי לגלות מהי תרופת הסבתא שלך הוא פשוט לנסות.

  • אחד המרכיבים הנפוצים להקלה או מניעה של בחילות הריון הוא שורש הג'ינג'ר, אותו את יכולה לחלוט בכוס מים חמים או ללעוס על שלל צורותיו.
  • עוד נפוצה מציצה של חצי לימון או של קוביות קרח.
  • יש נשים שאכילת קרקרים עוזרת להן להתמודד עם הבחילות
  • יש כאלו שדווקא קינמון יביא להן הקלה.

מה שבטוח הוא שכדאי להימנע ממאכלים מתובלים מדי או חריפים מדי, ולהתאזר בהמון המון סבלנות.

בסופו של דבר, העובדה שיש לך בחילות בהריון, כל עוד הן ברמה הנורמלית, מעידה על כך שההיריון שלך מתקדם בצורה תקינה. קבלי אותן בברכה, נשמי עמוק וספרי את הימים לאחור. צפויים לך מקסימום 13 שבועות כאלה – קטן עלייך.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.