בייביסיטר - מידע מפורט אודות בייביסיטר
Emama

בייביסיטר

»
»
»

מעוניינים לצאת לבילוי ? צריכים להזמין בייביסיטר ? אל דאגה, במדריך הבא נספק לכם את כל הטיפים הדרושים לבחירת בייביסיטר מתאימה למשימה של טיפול בילדים.

עוד חוזר הניגון, והשגרה המעייפת שוב לא מותירה לכם זמן פנוי לשדרוג הזוגיות ? הורים רבים, המקפצים בין קריירה, ילדים ובית, מוצאים את עצמם באפיסת כוחות, המחייבת רענון זוגי מיידי הרחק מן הבלאגן הביתי,זאת גם אם מדובר בשעתיים קצובות של ביחד מחוץ לכותלי הג'ונגל והרחק משאון הילדים.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי הורים רבים נמנעים מבילוי סוליסטי ללא הילדים, זאת בשל החשש הכרוך בהכנסת אישה זרה לביתם, הלא היא בייביסיטר. החשש מפני בייביסיטר לא מתאימה אומנם טבעי ולגיטימי (הרי מדובר ביקר לכם מכל – ילדיכם הזאטוטים), אך אין סיבה שלא תוכלו למצוא בייביסיטר מתאימה לילדיכם, אשר תענה על כל דרישות התפקיד, ותעמוד במבחן המציאות של טיפול בילדים במסירות רבה.

ובכן כעת, לאחר שהפגתם את כל החששות, כל שנותר לכם לעשות הוא למצוא בייביסיטר אמינה וקבועה, שתאפשר לכם לצאת ולבלות בעיר בראש שקט, וללא חששות מיותרות. המשימה נראית לכם קשה מדי ? מוטב לעקוב אחר הכללים הבאים עבור מציאת בייביסיטר מושלמת.

קריטריונים לבחירת בייביסיטר מושלמת (על כל צרה שלא תבוא...)

הקריטריונים הבאים יסייעו לכם בתהליך החשוב של בחירת בייביסיטר מתאימה לשמירה וטיפול בילדיכם.

 • שלב בדק הבית - בשלב הראשון, נמליץ להורים המודאגים לערוך תחקיר בייביסיטר מקיף, ולאתר מספר בייביסיטר פוטנציאליות עבור תפקיד בייביסיטר לילדיכם. הודות לאינטרנט, תוכלו לעשות זאת בקלות ובפשטות באמצעות פורטלים, המחזיקים במאגר גדול של בייביסיטר לכל משפחה, לרבות: בייביסיטר קבועה, אופר או מטפלת. בפורטל האינטרנטי, תוכלו למצוא בייביסיטר דרושה באמצעות מילוי השאלון וקבלת מספר אופציות רלבנטיות של בייביסיטר בהתאם לקריטריונים שהצבתם. כמו כן, תוכלו כמובן לקבל המלצות אישיות משכנים, חברים או הורים אחרים, שהתנסו בשירותי בייביסיטר בעבר, ויוכלו לתרום לכם מועמדות פוטנציאליות נוספות. דאגו תמיד לבקש המלצות וחוות דעת על המועמדות הסופיות, כדי שתוכלו לבדוק ביתר דיוק את אמינותן, ניסיונם בטיפול בילדים ומקצועיותם.
  • *גיל הילד - גיל הילד הוא קריטריון מכריע בבחירת בייביסיטר מתאימה, שכן במידה וילדיכם הנם זאטוטים רכים, הדבר מחייב את הימצאותה של דמות נשית בוגרת, שצברה ניסיון רב בטיפול בתינוקות (הנחשב לטיפול מורכב יותר, שכן הוא מצריך גם החלפת חיתולים, האכלה, אמבטיות, ועוד). לעומת זאת, אם מדובר בילדים בוגרים יותר, תוכלו לפנות אל שירותיה של בייביסיטר צעירה יותר.
  • *שלב הבחינה המעשית - בשלב השני, עליכם לבחון בפועל כיצד המועמדת הפוטנציאלית מגיבה אל הילדים ואל סיטואציות שונות המתפתחות ביניהם, לרבות: ריבים, השתוללויות, משחק ועוד.
  • *שלב תנאי ההעסקה - במידה ואתם מעוניינים בשירות קבוע של בייביסיטר, מוטב לבחון מהו סדר יומה, מהיה מידת הנגישות והגמישות שלה, האם יש לה רכב, מהו שכרה ועוד. כמו כן, עליכם לתאם ציפיות עם המועמדת, ולהבהיר מהו היקף המשרה ומה כולל תפקיד בייביסיטר, לרבות: רחצה, משחק, הקראת סיפור לפני השינה, איסוף מהגן, הכנת אוכל ועוד.
  • *שלב ההיכרות הראשונית - בשלב זה, מוטב שתערכו מפגש היכרות בין הילדים למועמדת לתפקיד בייביסיטר, על מנת לבחון את החיבור והדינאמיקה הנרקמת בינה לילדים, וכל למעשה לבחון האם הם מתקשרים יפה, וכו' (כמובן שעל מפגש זה עליכם לשלם).
  • *שלב הבחירה – במידה והגעתם לשלב האחרון, בו מצאתם את המועמדת המתאימה לתפקיד בייביסיטר קבועה, מוטב לערוך תיאום ציפיות הדדי הכולל הבהרה של חוקים וכללים מסויימים (כגון: מתי יש להשכיב את הילדים לישון?, עד מתי הם יכולים לצפות בטלוויזיה?, איסור על עישון בבית, הכנת אוכל ועוד).
  • *שלב רגע האמת - לפני שאתם יוצאים לבילוי החגיגי הראשון, אל תשכחו לוודא כי כל האביזרים החשובים נמצאים בהישג ידה של ה בייביסיטר, לרבות: תרופות, צעצועים מיוחדים, טיטולים, מוצצים, כמו גם רשימה מסודרת של טלפונים חשובים או כסף למקרה הצורך.

כשאתם חוזרים מהבילוי, אל תשכחו לשלם לבייביסיטר את שכרה (לפי התעריף שסכם מראש) וזכרו שתמיד עדיף לעגל כלפי מעלה. לסיכום, אם ברצונכם לבחור בייביסיטר מתאימה, מוטב למלא אחר הקריטריונים הנ"ל ולהימנע מאכזבות או דאגות מותרות עקב בחירה לא נכונה של בייביסיטר.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון