אופר - מידע מפורט אודות אופר
Emama

אופר

אומנם בארץ, משרת אופר איננה פופולארית כפי שהיא באמריקה, אולם גם בארץ אנו עדים ליותר ויותר משפחות המצרפות אל משפחתם אופר. כמובן, שלא כל משפחה בישראל יכולה להרשות לעצמה החזקה של אופר במשרה מלאה, ולכן מדובר בתופעה הרווחת יותר בחוגי הסילון של העשירון העליון והמעמד הבינוני הגבוהה.

במאמר הבא, נפרט אודות משרת אופר, וכיצד למצוא אופר מושלמת עבור ילדיכם.

מהי משרת אופר ?

אופר, היא אישה הנמצאת בטווח הגילאים: 18 – 30, השוהה במחיצתה של משפחה לתקופה מסוימת, אשר במהלכה אמונה אופר על ביצוע עבודות הבית ועל הטיפול המלא בילדים, לרבות: בישול, כביסה, הסעת הילדים למוסדות החינוך והחוגים, הכנת שיעורים, משחק, בילוי, רחצה ולינה.

המושג אופר, השאוב מן השפה הצרפתית, פירושו "שווה ל..", מילה המצביעה על מעמדה המשפחתי השווה של אופר, אשר איננה נחשבת למשרתת, אלא ממש לבת משפחה.

משרת אופר נפוצה בעיקר בארצות הברית, בריטניה וצרפת, והיא מעין סמל סטטוס המסמל את חיי הנוחות של המשפחות העשירות.

משרת אופר מתאימה לאנשים בעלי גישה וסבלנות רבה לטיפול בילדים.

ככלל, מבחינה חוקית, כל העסקה של אופר כרוכה בחוזה עבודה הנכרת בין המעביד לעובדת, חוזה המקנה לאופר זכויות עבודה מלאות, לרבות: ימי חופשה, שעות עבודה, פיצויים במקרה פיטורין, ובמקרים מסוימים גם פנסיה (תלוי כמובן בתקופת ההעסקה, ובאזרחות של האופר).

היכן ניתן למצוא מאגר של אופר ?

אם ברצונכם למצוא אופר מנוסה, מקצועית ומסורה, תוכלו להיכנס לאחד ממאגרי אופר המצויים באינטרנט, וכך לאתר מתוך היצע רחב של אופר, את המועמדת המתאימה למילוי משרת אופר למשפחתכם.

במה כרוך תהליך בחירת אופר ?

תהליך בחירת אופר מורכב מכמה שלבים עיקריים:

  • הכרה בצורך – תחילה, על ההורים להכיר בצורך של אופר בחיק המשפחה, כלומר עליהם להגדיר בדיוק את מסגרת המשרה, היקפה, זאת כמובן בהתחשב במספר הילדים בבית, גילם, היקף הנוכחות של ההורים בבית, ועוד.
  • איתור מאגר של מועמדות פוטנציאליות למשרת אופר – בהתחשב בכל הפרמטרים והצרכים של משפחתכם, עליכם לאתר מאגר של מועמדות המתאימות לדרישותיכם הן מבחינת הניסיון, הן מבחינת הגיל, והן מבחינת הגמישות והמוכנות למגורים בביתכם. את רשימת המועמדות הפוטנציאליות תוכלו לאסוף הן מהמלצות אישיות שתקבלו ממכרים או קולגות, הן מפרסום מודעת דרושה אופר בעיתון, והן מגופים מקצועיים, חברות או פורטלים המחזיקים במאגר גדול של מועמדות פוטנציאליות ומנוסות למשרת אופר.
  • סינון המועמדות הפוטנציאליות – לאחר שמצאתם את רשימת המועמדות העומדות בדרישות המשרה שהצבתם, עליכם להתחיל במלאכת סינון המועמדות. את הסינון יש לבצע על פי קריטריונים שתקבעו מראש, כגון: ניסיון בטיפול בילדים, ניסיון כאופר, גילה של המועמדת למשרת אופר, התנסותה בטיפול בתינוקות, בעיות או בקשות מיוחדות, היקף המשרה, גמישות, גובה השכר ותנאים מיוחדים (כגון: רכב צמוד, חופשות ועוד), ועוד.
  • מציאת המועמדת הנכונה ביותר עבור ילדיכם ועבור משפחתכם – לאחר שסיננתם את המועמדות הפוטנציאליות, וודאי הגעתם לקומץ קטן של מועמדות הראויות לזכות במשרה. על מנת להיות בטוחים כי מדובר באדם הנכון למשרה, עליכם לראות אם יש חיבור וכימייה אמיתית בין הילדים והמועמדת, לשם כך מומלץ להזמין את האופר לביתיכם למשך כשעה – שעתיים, ולראות האם יש כימיה בין הילדים והאופר, שכן מדובר בדמות אשר תיכנס אל תוך חייכם ותהווה חלק בלתי נפרד ממשפחתכם בתקופת שהותה. לכן חשוב מאוד לקחת את ההחלטה הנכונה ולבחור במועמדת האמינה, המנוסה, החביבה והמתאימה ביותר לילדים.

מהם היתרונות בהעסקת אופר ?

ניתן למצוא מספר יתרונות בהעסקת אופר באופן קבוע במשפחה.

היתרון העיקרי, הוא שהן ההורים והן הילדים נהנים מהשגחה צמודה וטיפול מסור ואוהב לילדיהם, בכל שעות היום, גם כאשר ההורים נעדרים או נמצאים בעבודה. עובדה, המבטיחה כי ילדיכם יזכו לטיפול מסור בכל שעות היום ובכל שעה לה יזדקקו, בעוד ההורים מסוגלים לצאת לבילויים בראש שקט, ללא דאגה וללא החיפוש המתמיד אחר בייביסיטר מזדמנת.

יתרון נוסף של העסקת אופר, טמון בקשר המיוחד והאמיץ, שלרוב מתפתח בין הילדים, ההורים והאופר. המגורים המשותפים ואינטנסיביות של היחסים עם אופר הם חוויה ייחודית היוצרת קשר קרוב ומשפחתי חזק בין בני המשפחה הגרעיניים ובין התוספת המשפחתית.

הליווי הצמוד שמעניקה האופר לילדים, למעשה מאפשר להורים, להעניק זמן איכות אמיתי לילדיהם, מבלי להיות עייפים מהקשיים הרגילים שחווים הורים, אשר אינם מקבלים עזרה.

לסיכום, אם ברצונכם למצוא אופר מושלמת היכנסו לאחד מאתר האינטרנט המחזיקים במאגר של מטפלות ומועמדות למשרת אופר, ובחרו למשפחתכם מטפלת מתאימה.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.