לספר לבנות על מין - מידע מפורט אודות לספר לבנות על מין
Emama

לספר לבנות על מין

בתכם כבר לא ילדה קטנה ובנים מתחיל לשים לב לכך. אין סיבה לבהלה – אין סיבה לנעול אותה בבית הרחק מהישג ידם של בנים. אך יש צורך לוודא שהיא אכן יודעת את כל מה שיש לדעת על עולם הפגישות עם בנים. בימינו, בנות חשופות להרבה יותר מידע מפעם, אך הדרך היחידה שתוכלו לוודא שהנסיכה הקטנה והתמימה שלכם תדע מספיק על איך להימנע מהיריון לא רצוי ומכל שאר הסיכונים הרלוונטיים, היא לנהל איתה את ה"שיחה".

אמהות יקרות, זה הזמן שלכן לקבוע קצת זמן איכות רגוע עם בנותיכן – כוס קפה ושיחות על בנים, אהבה, רומנטיקה ויחסי מין. אמרי לה מראש שאת חושבת שזה חשוב שתנהלו את השיחה הזו ושהכוונות שלך הן לא להרצות או להיות כבדה או להצטנע, שלדעתך זה יכול להיות כיף. לפני השיחה שלך עם בתך, שבי עם עצמך ותזכרי על שנות העשרה שלך – איך את הרגשת, התנהגת, חשבת?

אל תפחדי לדבר בכנות ובצורה ישירה עם בתך על מין. תפקידה בגיל הזה לאתגר, ושלך לענות ולשתף אותה באמונות ובפילוסופיה שלך. זוהי הזדמנות עבורך לחלוק איתה את הערכים שלך כאישה וכאם. אם את באמת מאמינה שמין זה דבר שצריך להישמר למערכת יחסים אוהבת עם מחויבות, אמרי לה למה. אם את מאמינה שאמון זה תנאי חשוב לפגיעות מינית עם אחר, הסבירי לה למה לדעתך זה ישפיע עליה.

מין יכול להשפיע גם על המיניות המתפתחת שלה ועל הדימוי העצמי שלה. הדרך שבה היא מתייחסת למיניות שלה עכשיו יהווה את הבסיס לדרך שבה היא תעריך את עצמה במערכות יחסים עתידיות עם גברים. בנוסף, גם הכבוד העצמי שלה מושפע מהדרך שבה היא רואה שאחרים מתייחסים אליה. אם בתך בוחרת להיות במערכת יחסים מינית, חשוב שזאת תהיה חוויה חיובית שתגביר את ההערכה העצמית שלה ולא תפגע בה.

בריאות רגשית והערכה עצמית תלויים במערכות יחסים משמעותיות עם אחרים, מיניות או לא. מין יכול לשנות את משמעותו של קשר קיים. זהו צעד גדול הדורש אחריות כלפי בן אדם אחר. אם אמון זה דבר חשוב בחברויות, למה שזה לא יהיה חיוני במערכות יחסים מיניות? עזרי לבתך לצפות את השינויים הללו ולאמוד איך היא עלולה להרגיש בקשר לקיום יחסי מין עם מישהו, לאחר מעשה.

השתמשי בשיחה זו כהזדמנות להתחבר לבתך. אם אף פעם לא הייתה לך שיחה כזו עם אמה שלך, ייתכן שתרגישי קצת לא נוח בהתחלה, אך אם תתגברי על אי הנוחות הראשונית שלך, רוב הסיכויים שתגלי שהקשר שלך עם בתך יעמיק.

ישנם חמישה נושאים עיקריים שכדאי לדבר עליהם בשיחה חשובה זו:

  • יחסי מין – היסודות:

ספרי לבתך שגם את היית בגילה פעם ושגם לך היו את הרגשות והפנטזיות שללא ספק היא חווה עכשיו. אמרי לה שזה טבעי לרצות להתנסות בדברים, אך שזה חשוב ביותר שהיא תדע שכאשר היא יוצאת לפגישה עם בן שהיא נמשכת אליו, בן שמציע לה להתקדם יותר ממה שנוח לה להתקדם, עליה לשאול את עצמה את השאלה, איך היא תרגיש עם זה מחר, כאשר היא בבית הספר, עומדת מולו, מול חבריו וחברותיה שלה – מלאת ביטחון או הרוסה? תזכירי לה שלחץ אף פעם לא צריך להיות הסיבה לעשות משהו שהיא עדיין לא מוכנה לעשות. עזרי לה להבין שהפעם הראשונה שבה היא חווה מגע אינטימי כלשהו עם בן (מנשיקות ועד ליחסי מין) אמורה להיות מיוחדת מספיק כדי שתמיד תוכל לזכור אותה באהבה כחוויה טובה. כאן את יכולה להגיד לה את דעתך בנוגע לפילוסופיה על הקשר שבין האינטימיות הפיזית לרגשית. אתן יכולות לדון בעובדה שבנים ובנות חושבים אחרת ורואים יחסי מין מנקודות מבט שונות לגמרי.

  • יחסי מין – מעבר ליסודות:

הדבר החשוב ביותר שעלייך להדגיש במהלך השיחה שלכן הוא שאת רוצה שהיא תרגיש בנוח לדבר איתך על כל דבר וכל מה שקשור למין, שאת תאהבי אותה ללא תנאים.

זה הזמן להעלות את הנושא של מין אוראלי. תיידעי אותה שזה אכן נחשב למין, לא משנה מה הבן יגיד לה. תאמרי לה שהיא עלולה להרגיש פגיעה מקיום מין אוראלי באותו אופן שהיא עלולה להרגיש כך מיחסי מין. בנוסף, היריון זה לא הדבר היחידי שממנו היא צריכה להיזהר, היא יכולה להידבק במחלת מין גם דרך מין אוראלי, כך שהיא צריכה באמת לסמוך על בן זוגה לפני שהיא מסכימה למין אוראלי.

אם כבר הגעתן לכאן בשיחתכן, אז כדאי כבר להעלות גם את נושא האוננות – תשתפי אותה שזה טבעי לחלוטין, דרך מצוינת לפרוק ואין בזה כל סכנה להיריון או מחלות מין.

  • מחלות מין:

בתך צריכה לדעת על הסכנות הפיזיות שבקיום יחסי מין. למדי אותה שיש הרבה סוגים של מחלות מין מעבר ל-AIDS. ברגע שאישה מתחילה להיות פעילה מינית, היא פגיעה וחשופה לבעיות מגוונות מיבלות באבר המין להרפס ולכלמידיה. אולי תתני לבתך כמה ספרים המפרטים את הסימפטומים והטיפולים למחלות מין שונות. תוודאי שהיא מודעת לכך שכאשר היא תחליט שהיא מוכנה לקיים יחסי מין, זה חיוני שהיא ובן זוגה ישתמשו בקונדום.

  • אמצעי מניעה והיריון לא רצוי:

אל דאגה, דיון בנושא זה לא ידחוף את בתך לקיים יחסי מין. את בסך הכל מוודא שכאשר היא תהיה מוכנה לקיים יחסי מין, היא תעשה זאת בצורה הבטוחה ביותר. הסבירי לה שדרושה רק פעם אחת כדי להיכנס להיריון, תארי את אמצעי המניעה הקיימים, את יכולה גם לספר לה במה את משתמשת ולייעץ לה.

  • "אונס פגישה":

אמרי לה שרוב הבנים שהיא תכיר במהלך חייה יהיו בחורים טובים, אך שתמיד יש כמה רקובים ולכן בחורה חייבת להיות זהירה. אלא אם כן היא מכירה מישהו מאוד טוב, היא צריכה להימנע ממצב שבו הם יהיו לגמרי לבד. גם עם בחור שהיא מכירה היטב, אם הוא מתנהג בצורה אגרסיבית אשר מלחיצה אותה, היא צריכה ללמוד להגיד "לא" תקיף כדי שהוא לא יהיה באשליה שהיא מסכימה ליחסי מין.

בנוסף, הזהירי אותה שבמסיבות וברים, בכל מקום בו יש את גורם האלכוהול, ישנו סם, רוהיפנול, שאפשר להכניס לשתייה של בחורה וגורם לה להרגיש מסוחררת ורדומה. גרוע מכך, הסם עלול לגרום לה לשכוח מה בכלל התרחש בזמן שהיא הייתה תחת השפעתו.

תשאלי אותה את דעתה בכל שלב של השיחה וודאי שהיא מבינה שיחסי מין זה דבר נפלא, דרך נהדרת לגבר ואישה לבטא ולחוות את אהבתם אחד כלפי השנייה. אך מכיוון שמין הינה חוויה כה משמעותית, עלייך להקנות לבתך שאסור לשכוח את האחריות והזהירות הנדרשים.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.