כאשר זוג מחליט להתגרש ההחלטה איננה קלה במיוחד כאשר קיימים ילדים לזוג לכן חשוב לבצע את הליך הגירושין בצורה נעימה שלא תפגע בילדים. היכנסו למידע מלא
Emama

למען הילדים - להתגרש ביחד

ההחלטה של זוג נשוי להיפרד היא איננה קלה, וגם כאשר שני הצדדים מחליטים באופן הדדי שיטיבו לעשות אם ילכו איש אישה לדרכם, הרי שהדבר מלווה בטלטלה עצומה ובאמוציות רבות. כל שכן נכון הדבר כאשר בתוך התא המשפחתי ישנם ילדים אותם חולקים הבעל והאישה.

טובתם של הילדים כמו גם הרצון הכנה של כל הורה והורה להיות נוכח לצידם, יכולים להפוך את המסע להפרדת הכוחות לכדי תהליך של התנצחות, וויכוחים ומחלוקות לאינספור. הקו המנחה את בית הדין הרבני ואת בית המשפט לענייני משפחה הוא אחיד בנושא זה: עיקרון טובת הילד עולה על הכול. אם הדבר מתאפשר ומומלץ שכך, הרי שגם על ההורים לנהוג באופן אחראי שכזה.

אולם מה עושים כאשר המחלוקות מתגלעות ומעמיקות? וכיצד מגשרים על הפערים שרק הולכים ומתעצמים? ישנם מספק אפיקים בהם ניתן לבחור.

עורך דין משותף לבני הזוג

מבלי להידרש לתביעות שונות ומשתנות הנובעות מתהליך הגירושין דוגמת תביעה על זמני שהות עבור הילדים ותביעת מזונות, הרי שכאשר הדבר נעשה בהסכמה ובהדדיות בין בני הזוג יחד עם עורך דין משותף, נסללת הדרך אל עבר התחשבות מעמיקה ששמה את טובת הילד לנגד עיניהם של ההורים.

עו"ד לגירושין לרוב יחזיק גם בהכשרות הנדרשות לגישור משפחתי, דבר אשר יאפשר לו לייצר סביבה אובייקטיבית ומכילה עבור שני הצדדים; מקום להתדיינות ובו יוכלו הצדדים לדון באופן מכבד ומתחשב ברצונותיהם, תוך שימת דגש על רצון וטובת הילדים.

בגישור ניתן להחליט בדרכי נועם על פשרות מטעם שני הצדדים באשר לזמני השהות, אופן חלוקת הזמן בין ביתו של כל אחד מן הצדדים, מזונות והיבטים נוספים המשמרים את שגרתם של הילדים ומאפשרים לייצר סביבה משפחתית אוהבת וחמה.

ייעוץ הורים ממוקד להורים גרושים

יועצי הורים יכולים לסייע רבות בסלילת הדרך אל עבר הליך גירושין המתחשב בצרכי הילד, ושרואה את צרכיו של הילד כנר לרגליו גם שנים רבות קדימה.

יועצי הורים המתמקדים בתחום הגירושין, מאפשרים להורים לייצר קו תקשורת רציף, מקום להתדיינות ובו יוכלו ההורים הגרושים לבחון כיצד לשתף פעולה ביניהם בכל הנוגע לילדיהם. החל מתקשורת רציפה באשר להיבטים הנוגעים לילד, דרך מתן מענה על כל אתגר ואתגר אשר עלול להתהוות בהמשך הדרך.

עבור הורים גרושים רבים, ישנו קושי ביצירת תקשורת יעילה בין ההורים, ודרך יועצי הורים המייצרים סביבה סטרילית המקשרת ביניהם, הרי שניתן לסלול את הדרך אל עבר אווירה משפחתית חמימה ועוטפת, זאת למרות שכל צד מתגורר בביתו שלו ומתווה לעצמו חיים חדשים.

טיפול רגשי להורים גרושים

הגירושין יכולים להיתפש עבור רבים כחוויה מטלטלת. כאשר טובת ילדינו היא לנגד עינינו, הרי שחשוב לעשות כל שניתן על מנת למצוא את הכוחות הפנימיים להמשיך הלאה, ולהבטיח סביבה יציבה לילדינו.

אם אתם חשים בטלטלה עזה שתקפה אתכם לנוכח השינוי המשמעותי בחייכם, פנו עוד היום למטפלים רגשיים שיוכלו לסייע לכם ולייצר מקום של פורקן, של הסתכלות פנימה ושל הסתכלות קדימה הלאה אל עבר חיים חדשים.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.