טיפול במים לילדים - מידע מפורט אודות טיפול במים לילדים
Emama

טיפול במים לילדים

המים מניעים את העולם, הם מקור החיים שלו, והם גם מקור לריפוי של בעיות רגשיות ופיזיות רבות. מדי יום מאות אלפי ילדים ברחבי העולם, אשר חווים בעיות חברתיות, רגשיות ומוטוריות, מצליחים להשתקם ולחוות תחושת בטחון בזכות טיפול במים לילדים.

אילו טיפולי מים מתאימים לילדים? וכיצד הם משפיעים לחיוב אל איכות החיים שלהם?

אילו טיפולי מים מתאימים לילדים?

הידרותרפיה, היא טיפול במים לילדים, היא מאפשרת לילדים רבים לשהות בסביבה, הקרובה ביותר לסביבת הרחם. סביבה חמימה, מימית, המאופיינת בתנועתיות משוחררת, ומאפשרת תחושה של הרפיה, רק מעצם השהייה בתוך המים.

טיפולי הידרותרפיה לילדים כוללים טיפולים בקבוצות, טיפולים בלווי ההורה (במיוחד כאשר מדובר בתינוקות ופעוטות) וטיפוליים פרטניים, הטיפולים מתבצעים בבריכה חמימה ועם אביזרי ציפה.

הטיפולים עצמם מתמקדים בתנועה, ומדמים את התנועה הרגילה של הילד בסביבת חייו, רק שכעת הוא מתבקש לבצע את אותן פעולות בסביבת המים: לאכול, להתלבש, לחלוץ נעליים, להרים ידיים, להזיזן לצדדים, לרוץ, ללכת, לקפוץ. עיקר התנועות הן של מתיחה והרפיה לשרירים, וכן תרגילים, אשר מאפשר חיזוק כנגד התנגדות.

ומה לגבי ילדים בעלי נכויות?

טיפולי מים עבור ילדים בעלי נכויות הן הצלה של ממש, לא רק בהיבט הפיזי, אפשר מאפשר לימוד תנועתי של השרירים בסביבה בה הכאב אינו מורגש, אלא בזכות תחושת המסוגלות, שחווה הילד. מה גם, שבמהלך הטיפולים הוא יוצר קשרים חברתיים, ומצליח לשכלל גם יכולות אלו.

האם טיפולי מים מתאימים לכל הילדים?

טיפולי מים מתאימים לכל הילדים, ונמצאים יעילים במיוחד, גם ובעיקר כאשר מדובר על:

ילדים נכים, ילדים עם דלקות פרקים, חולשה שרירית, טונוס נמוך ואף טונוס גבוה, הליכה לא יציבה, הליכה לא מאוזנת, רגל קצרה ורגל ארוכה, חוסר שיווי משקל, ואף בעיות קשב וריכוז והתנהגות חברתית.

כיצד טיפול במים לילדים משפיע לחיוב על הבריאות לטווח הארוך?

תחושת השהייה במים משפיעה על הנפש והגוף, ובעיקר על המח, אשר משחרר הורמונים, שמביאים להפעלת המערכת החיסונית של הגוף, לשיפור תהליכי מטבוליזם ולהמרצת מחזור הדם, כל אלה תורמים רבות לשיכוך תחושת הכאב.

משקל גוף האדם במים הוא רק 5% ממשקלו בסביבה, שאינה מימית, גם אלו תורמים רבות לתנועתיות רכה ולתחושה של ביטחון. גם ילדים, אשר נמצאים בתחושת מתח ולחץ תמידית, וכתוצאה מכך סובלים ממפרקים נוקשים עד מאוד, יחוו הרפיה, במסגרת טיפולי מים לילדים.

לסיכום, הורים רבים יודעים, מה הוא כוחם של המים עבור ילדיהם, ובמיוחד ילדים רגישים מאוד, החווים בעיות חברתיות, בעיות קשב וריכוז וכן בעיות מוטוריות. המים מרפים, מרגיעים ומרפאים. המים מאפשרים לחזק את הגוף בזכות תנועתיות בסביבה תומכת, ללמד את הילד לבטוח שוב ביכולות שלו, ולתרגל הכל בביטחון ובקצב הנכון.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.