חבילות לידה - מידע מפורט אודות חבילות לידה
Emama

חבילות לידה

לידה היא אחת החוויות המרגשות בחייו של כל אדם. כהכנה לקראת השינוי המשמעותי הזה, או אפילו בחודשים הראשונים לחיי התינוק, נדרש לתת את הדעת על שורה ארוכה של מוצרים שיש לרכוש, חלקם בעלות גבוהה במיוחד. אלא שיש בנמצא פיתרון שבכוחו להפוך את הרכישות לפשוטות, ואולי אף להוזיל אותן. קוראים לו חבילות לידה.

מהן חבילות לידה?

חבילות לידה, ברמה הכללית, הן חבילות אשר מיועדות לחודשים הראשונים של חיי התינוק. החבילות, מעצם היותן כאלה, כוללות שורה ארוכה של מוצרים, אשר מגיעים, שימו לב, לסכום שעשוי לנוע סביב כעשרת אלפים שקלים. כמובן שכל חבילה נבדלת במוצרים השונים שנכללים בתוכו, אם כי מוצרים מרכזיים שסביר שיימצאו בה הם מיטת תינוק, שידה, עגלה, מזרן, סט מצעים, בקבוקים, מוצצים, מד חום – והרשימה עוד ארוכה.

את החבילות נהוג להזמין לפני הולדת התינוק, כשפרק זמן של חודש וחצי לחודשיים טרם המועד הוא לגיטימי בהחלט.

על היתרונות שבחבילה

אז למה לבחור בחבילת לידה? כאן, רבים יציינו את היתרון המשמעותי שלה, והוא החיסכון שהיא עשויה לאפשר – הן בזמן, והן בכסף. החבילה מונעת את הצורך לרכוש את כל אחד מהמוצרים בנפרד, עם כל הבירורים שנדרש לעשות לצורך זה, או הנסיעות לחנויות שונות המוכרות מוצרי תינוקות. החבילה מאפשרת, בהמשך לכך, ללמוד מראש מהם המוצרים שמקובל לרכוש עבור תינוקות, סוגיה שההורה הטרי או המיועד אינו בהכרח מודע לה.

חברות המוכרות חבילות לידה עושות זאת תוך הצעת מספר אפשרויות ללקוחות, בהתאם לצרכים הספציפיים שלהם. כמו כן, כיאה לרכישה "סיטונאית", ייתכנו בהחלט הנחות עבור המוצרים, כלומר, מצב שבו העלות היחסית של כל מוצר תרד ביחס לאפשרות של רכישתו בנפרד.

סכנות ברכישת חבילות לידה

מנגד, חבילת לידה עלולה, במקרים מסוימים, להיות משתלמת הרבה פחות. הסכנה העיקרית שאורבת מעבר לפינה היא רכישה של מוצרים שלא באמת זקוקים להם, פשוט מכיוון שהם היו בתוך החבילה. בנוסף על כך, כשרוכשים חבילת לידה מאבדים את היכולת לבחור באופן ספציפי כל מוצר ומוצר, ותלויים בהחלטות שבוצעו עבורנו מראש. כך, למשל, דגם מסוים שהמקום המוכר מעוניין למכור, וזאת על אף שניתן למצוא מוצלחים ממנו בשוק.

חבילות מרכזיות המוצעות כיום

כל חנות מוצרי תינוקות המכבדת את עצמה תציע מספר חבילות לידה לפחות. חשוב להדגיש כי המידע על החבילות אינו בהכרח זמין בצורה מספקת באתרי האינטרנט של החנויות, כך שנדרש להגיע אליהן באופן ישיר – מה שמומלץ, אגב, בכל מקרה. בחירת מוצרים צריכה להכניס לתמונה גם שיקולים אמוציונליים, ואת הטעם האישי של ההורים.

לפני מספר חודשים, ערך דה מארקר בדיקה בין חבילות לידה של מספר חברות מובילות: "מוצצים", " My babyירכא", "בייבי סטאר", "דוקטור בייבי" ו"שילב". בין השאר, נמצאו פערי מחירים עבור חבילה הכוללת בתוכה למעלה מ-20 מוצרים: המחיר הכולל לחבילה ללא עגלה נע בין 4,099 ש''ח ברשת "מוצצים", הזולה ביותר, בעוד שחבילה זהה עלתה ב"שילב", היקרה מבין אלה שנבדקו, 6,475 ש''ח. הוספת עגלה העלתה את תג המחיר בכמה אלפי שקלים, והפכה את החבילה של My Baby ירכא לזולה מכולן – 9,707 ש''ח. גם בבדיקה הזו, "שילב" נמצאה כיקרה מכולן.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.