התמודדות עם העולם הדיגיטלי - מידע מפורט אודות התמודדות עם העולם הדיגיטלי
Emama

התמודדות עם העולם הדיגיטלי

אם שמתם לב ואם לא – העולם שלנו עבר מהפכה ענקית בעשורים האחרונים. איך אפשר שלא לשים לב, אתם שואלים? למי שחי את זה – השינוי קורה בהדרגה, ורק אם תעצור לרגע לחשוב על זה תבין כמה העולם שלך הפך פתאום לדיגיטלי. לעומת זאת, הילדים של אלו שחיו את השינוי, הם פשוט נולדו לעולם הזה. הפער בינינו עצום! איך מתמודדים עם זה?

למיכל דליות, הלא היא 'סופר נני', יש הרצאה העוסקת בדיוק בנושא הזה.

אתם חושבים שהילדים שלכם יכולים להבין איך הסתדרתם פעם בלי פלאפונים? שכשאתם אומרים להם – רדו קצת לשחק בחוץ – הם בכלל מבינים על מה אתם מדברים? ודאי גם אתם לפעמים קולטים כמה השינוי שעבר על העולם שלנו מבחינה דיגיטלית הוא דרסטי. הילדים שלכם בכלל לא מכירים דרך חיים אחרת.

המהפכה הדיגיטלית שהשתלטה על עולמנו יצרה קודם כל פער מאוד גדול בין הורים לילדים. ההורים תופסים את הילדות כמשהו שצריך להיות דומה למה שהם חוו, אבל העולם כבר השתנה כל כך, והסביבה בה חיים הילדים היא לגמרי אחרת.

מעבר לכך, העולם הדיגיטלי בו אנו חיים מציב בפני הורים דילמות חדשות שלא היו קיימות בעבר, ושאלות שלא תמיד פשוט לדעת איך לענות עליהן. על כל אלו ועוד מדברת מיכל דליות בהרצאה המרתקת והחשובה שלה – הורות אנלוגית בעולם דיגיטלי.

הורות אנלוגית בעולם דיגיטלי – הרצאה שהיא חובה לכל הורה

בהרצאה זו עוסקת מיכל דליות בכל אותן התמודדויות שמביא עמו העולם הדיגיטלי לחיי ההורות, מציעה פתרונות ומעלה נקודות למחשבה. האם לצייד את הילד במכשיר סלולרי זה פינוק מיותר או דווקא דרך להיות שקטים ובטוחים יותר?

כיצד מתמודדים עם כמות הזמן שהילדים מבלים מול המחשב? האם זה בסדר או שצריך להגביל את הזמן הזה? ומה עם כל הסכנות שמביאים עמם האינטרנט והפייסבוק? כיצד מאפשרים לילדים להיות כמו כל בני גילם אבל עדיין שומרים על בטחונם? איך מוודאים שהם בטוחים מבלי לחדור לפרטיותם?

על כל הדאגות הללו ואחרות מדברת מיכל דליות בהרצאתה ומעוררת דיון מעניין. כמו בנושאים רבים הקשורים לענייני הורות, לא תמיד ישנה תשובה חד משמעית לכאן או לכאן, אך על הדרך להתמודד עם הסוגיה עד למציאת הפתרון המתאים יש הרבה מה לומר.

דליות, מעבר להיותה אם וסבתא, ומלבד תפקידה כ'סופר נני' הישראלית, היא בוגרת של מכון אדלר, מחזיקה בתעודת הוראה לגיל הרך ומתפקדת כמדריכה ליחסים במשפחה וכמנהלת 'מרכז דליות', מרכז העוסק בייעוץ והדרכה ליחסים.

את הידע הרב שרכשה והניסיון העצום שצברה משתפת מיכל דליות בתכנית רדיו שבועית שהיא מגישה, בטור שבועי שהיא כותבת לאתר האינטרנט מאקו, בספר שהוציאה בשם "אין ילדים רעים" וכמובן בתכנית הטלוויזיה הפופולרית שלה.

בין כל אלו, מעבירה מיכל דליות גם הרצאות, כאשר ההרצאה אותה הזכרנו היא רק אחת מני רבות. הזמנת הרצאה של מיכל דליות היא רעיון מבורך ומצוין עבור כל מפגש הורים, בין אם בחוג בית, במפגש חברתי אחר, כפעילות העשרה מטעם בית הספר או הגן ועוד. לאחר הרצאה זו, ודאי יהיו לכל המשתתפים קצת יותר כלים להתמודדות עם ילדינו ועם העולם הדיגיטלי שסובב אותנו ואותם, לפעמים קצת יותר מדי.

להזמנת הרצאה של מיכל דליות לחץ כאן

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.