המדריך המלא לבחירת מיטת תינוק - מידע מפורט אודות המדריך המלא לבחירת מיטת תינוק
Emama

המדריך המלא לבחירת מיטת תינוק

הרבה מאוד שינויים חלים במשפחה כאשר נולד תינוק חדש - יש הרבה דברים שצריך להתרגל אליהם ויותר מכך – יש לא מעט ארגונים וקניות שצריך לבצע עוד לפני הלידה. הכנה של החדר היא אחד החשובים שבהם. ישנם לא מעט רהיטים וחפצים שצריך לקנות במיוחד, וזה תפקידם של ההורים לשים לב למה הם בוחרים ואילו רהיטים יגיעו. מיטת התינוק היא הרהיט החשוב ביותר, שכן התינוק יהיה בתוכה במשך לא מעט זמן מהיום שלו וכמובן יעשה בה שימוש לפחות עד גיל שנתיים או שלוש. מסיבה זו, כדאי לעדות בחירה שתיקח בחשבון את כל הפרמטרים.

מתי כדאי להתחיל את החיפוש אחרי מיטת תינוק?

בכל חנות שעוסקת בתחום של מוצרים ורהיטים לתינוקות, ניתן למצוא מיטת תינוק מסוגים שונים. יחד עם זאת, חשוב להתחיל את הבירורים מספיק זמן מראש, גם על מנת להבין מה חשוב יותר או פחות, על מה אסור להתפשר ובמידה ומחליטים להזמין מיטה בעיצוב אישי – חשוב שיתאפשר הזמן לייצור מסודר ומושלם שלה. חדר התינוק אמור להיות מוכן לקראתו כמה ימים, ואפילו כמה שבועות לפני הלידה הצפויה ולכן תחילת החודש השמיני זה זמן טוב להתחיל בבירורים והחיפושים.

למה לא מומלץ לקנות מיטת תינוק משומשת?

ישנם מספר דברים מהותיים שחשוב מאוד לוודא שיש במיטה החדשה שקונים. מדובר בקריטריונים שנקבעו על ידי מכוני התקנים השונים על מנת שהשהות במיטת התינוק תהיה בטוחה ונכונה עבור כל תינוק בכל מקום. לאחר כמה שנים של שימוש, המיטה מתבלה באופן טבעי וחלק מהתכונות החשובות שלה הופכות ללא רלוונטיות. ישנן מיטות שהיו בשימוש של יותר מילד אחד במשפחה וגם זה אינו מצב מומלץ, שכן ההורים חייבים לדרוש עבור התינוק החדש את הטוב ביותר וזה – קניית מיטה חדשה.

מה צריך לבדוק כשבוחרים מיטת תינוק?

להלן מה שכדאי לתת לו דגש כאשר מגיעים לחנות ובוחנים את הדגמים השונים של מיטות תינוק –

  • חברת יצרן – ישנן כמה וכמה חברות כיום ולכל אחת ההתמחות שלה. יחד עם זאת, ישנן חברות יותר או פחות מוכרות וכמובן שרהיט כל כך חשוב כמו מיטת תינוק חשוב לקנות מחברה ותיקה, אמינה ומוכרת.
  • תקן – לא לכל מיטת תינוק יש את אישור מכון התקנים. מומלץ מאד שלא לוותר על נושא זה. אישור התקן הופך את המיטה למותרת לשימוש ובוודאות בוצעו בה כל הבדיקות הדרושות לשם קבלת אישור זה.
  • מידות המיטה – ברוב המקרים גודל מיטות התינוק סטנדרטי אך אפשר להנמיך או להגביה את הבסיס שעליו מונח המזרן. כך מתאימים את המיטה למצב העצמאות של התינוק ושומרים עליו מפני פגישה או נפילה.
  • יציבות – ישנן מיטות על גלגלים או רגליים נייחות וזה נתון לבחירתם של ההורים. יחד עם זאת, מה שבאמת חשוב לשים אליו לב זה היציבות של המיטה – שהיא לא מתנדנדת או נוטה על הצד. המיטה חייבת להיות כל הזמן ישרה ויציבה.
  • מין הילוד – זה אמנם נתון שלא משפיע על בטיחות ובריאות התינוק, אך מומלץ לבחור במיטה אשר מתאימה למין הילוד, בעיקר בגלל שהוא יבלה בה מספר חודשים עד מספר שנים. מיטה בצבע ניטרלי כמו לבן או בצבע נשי כמו ורוד יהיו אידיאליות עבור בנות, ומיטה ניטרלית בצבע לבן או בצבע כחול/ירוק יהיו טובים עבור בנים.

#איך לבחור את המזרן?

אם מדובר בתינוק שזה עתה נולד ההמלצה הגורפת היא להשתמש במזרן קשיח במיטה שלו. כך יימנע מצב של חנק, חלילה, או של שקיעת גופו בתוך המזרן. כאשר עוטפים את המזרן כראוי בסדין הוא יכול להחזיק מעמד במשך הרבה מאוד זמן ללא בלאי.

טווח מחירים של מיטות תינוק

באופן כללי, אפשר לומר שמיטות סטנדרטיות עולות כמה מאות שקלים וזה גם הטווח ההגיוני לקנייה. ברוב המקרים אין צורך בתוספות מיוחדות שמעלות את המחיר וחשוב להתרכז ביציבות המיטה ובהיותה עומדת בקריטריונים של מכוני התקנים.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.