בחירת מטפלים לילדים - מידע מפורט אודות בחירת מטפלים לילדים
Emama

בחירת מטפלים לילדים

»
»
»

מה תעשה אמא בלי מישהו שיעזור לה לצאת לילה אחד מבית לערב של דייט עם בן הזוג, לבשל פסטה בדיוק בדרך שהילדים הכי אוהבים ולעיתים אפילו לרחוץ את חיות המחמד של הבית. אך כאשר מדובר במציאת טיפול ביתי לילדים, הרבה הורים מרגישים אבודים. וזה לא קשה להבין למה – קשה להחליט בדיוק במי לבחור, מה הילדים באמת צריכים.

מטפלים לילדים מגיעים בהרבה צורות:

  • או-פר - בדרך כלל מדובר במטפלת אשר גרה בבית המטופלים. רוב ההורים שאוהבים את הרעיון של או-פר אוהבים את זה בגלל תחושת האח הגדול שזה נותן.
    • *בייביסיטרים (שמרטפים) - הכינוי בייביסיטר מתייחס אל מטפלת במשרה חלקית שעובדת לפי שעות ושומרת על ילדים מתחת לגיל 12. בייביסיטרים בדרך כלל עובדים פחות מ- 20 שעות שבועיות, והם יכולים לעבוד בבית שלהם או שלכם. הם בדרך כלל סטודנטים בתיכון או באוניברסיטה. בייביסיטרים מוסיפים הרבה לדינמיקה המשפחתית. מכיוון שהם מטפלים במשרה חלקית, הם יכולים לשמש כמנטורים (מדריכים) לילדים שלכם, ולהיות חברים טובים שלכם. רק תוודאו שיש לכם תוכנית גיבוי למקרה שהבייביסיטר שלכם עסוקים בדברים של עצמם לפעמים.
    • *דולה (תומכת לידה) - אלה (בדרך כלל) נשים שעברו הדרכה ומעניקות תמיכה פיזית, נפשית ואינפורמטיבית לאישה בזמן ההריון, הלידה ולאחר הלידה. תומכת לידה של אחרי הלידה יכולות להוות עזרה ענקית מכיוון שהן יכולות להישאר עם ההורים הטריים עד שבועיים לאחר הלידה, לטפל בארוחות ליליות, החלפת חיתולים ועוד.
    • *עוזרת לאמא - הם כמו בייביסיטרים בהכשרה. עוזרים לאמא יכולים לשמור על התינוק בזמן שאת עובדת בבית או אפילו סתם מבלה מעט עם הילדים. הנוכחות שלהם יכולה לעזור לך להירגע ולהספיק לעשות חלק מעבודות הבית בלי החרדות המעיקות שילדך לבדו בפעם הראשונה.
    • * אומנת - אומנת הינה מטפלת במשרה מלאה שיכולה לגור בביתכם או מגיעה אליכם כל יום הביתה. מטפלות בדרך כלל עובדות 20 עד 40 שעות שבועיות בממוצע, והטיפול בילדים היא התעסוקה היחידה שלהם. מטפלות אלה יכולות להקל עליכם אם אתם מחפשים עזרה קבועה.

טיפול בבית מאפשר לכם לשלוט בסביבה של הילד שלכם בזמן שהוא עם המטפלת ומונע את המתח שיש בלהשאיר את הילד במקום זר ולא מוכר.

כאשר בוחרים מטפלת – מה זה חמודה מדי?

באיזה שלב כדאי שתתחילי לחשוש שהמראה המושך של הבייביסיטרית עלול להשפיע על הנישואים שלכם? על פי סקרים אחרונים, 52% מהנשים חוששות מלהעסיק בייביסיטרית שנראית טוב (מושכת). אמנם זה טבעי להיות קצת לחוצה מהעובדה שמישהי צעירה ויפה מבלה הרבה זמן איכות בבית שלך, הסוד בהעסקת אחת כזו הוא באמת לבטוח בה. אחרי הכל, מי אמר שמישהי פחות יפה אך תחמנית לא יכולה להרוס משפחות? בדיקה טובה של הבייביסיטרית יכולה להבטיח את מערכת היחסים שלך איתה, ושלה עם משפחתך, וזה יותר אווירה בריאה לכולם.

השתמשי בראיון זה:

תראיינו את הבייביסיטרית פנים מול פנים בסלון או במשרד בבית, והתייחסו לראיון זה באותה צורה שהייתם מתייחסים לראיון עבודה עסקי. שימו לב לדרך שבה הבייביסיטרית מתייחסת לשאלות שלכם. אם היא קוטעת אתכם או עונה מהר מדי, יתכן שהיא לא באמת מקשיבה לדאגות שלכם. האם היא הגיעה בזמן? ככל שהבייביסיטרית אחראית יותר במהלך הראיון, כך גדלים הסיכויים שהיא תתאים לכם בלי בעיות.

תסמכו על תחושות הבטן שלכם. סקרים מראים כי נשים הן אלה שלרוב בוחרות את המטפלת לילדים, כך שזה לא מפתיע שהאיכויות העיקריות שהן מחפשות במטפלת הן אותן איכויות שהן מחפשות בחברה טובה – נאמנות, תמיכה וגישה אחראית. זכרו שהבייביסיטרית תהיה מאוד קרובה למשפחה שלכם ולחפצים האישיים שלכם. זה חשוב לסמוך על תחושות הבטן שלכם כדי שאתם תרגישו במוח עם הבחירה שלכם.

החוקים בעבודה

הורים בימינו מקדישים יותר זמן בקביעת חוקים בבית ויצירת קווי תקשורת ברורים עם הבייביסיטרית של הילדים שלהם. אם אתם מתכננים לילה ארוך עם שתייה מרובה, תוודאו קודם שלבייביסיטרית יש דרך להגיע הביתה. אם הבייביסיטרית נשארת לישון אצלכם, תוודאו שהיא מקבלת את הפרטיות שלה – במצב האידיאלי תתנו לה לישון בחדר האורחים עם גישה לאמבטיה יחסית פרטית. תספקו לה מגבות ומצעים מראש.

אם אתם חשים שהבייביסיטרית שלכם עוברת שינויים רציניים בחיים האישיים שלה, או שהיא פגיעה מבחינה רגשית, תתנו לה קצת זמן חופש לטובתה האישית. ככל שהבייביסיטרית שלכם בריאה יותר, ככה גדלים הסיכויים שהיא תגיב באחריות לכל מצב שעלול להתרחש בבית.

הקפידו לשמור על קווי תקשורת חזקים פתוחים בניכם לבין המטפלת, קבעו חוקים ברורים בבית והשתמשו בהיגיון בריא כדי לוודא שמערכת היחסים עם המטפלת של הילדים שלכם היא מערכת יחסים בריאה. ככל שתתייחסו למערכת יחסים זו באופן מקצועי, ככה היא תהיה מספקת יותר.

מתי ואיך מוצאים בייביסיטר

אם אתם מחליטים לפרסם שאתם מחפשיםבייביסיטר דרך האינטרנט, מומלץ לעשות זאת כשבועיים מראש. תקופה של שבועיים מספקת לכם שבוע לפרסם ולשמוע מבייביסיטרים, ועוד שבוע לראיין ולסנן עדיפויות. שני הקריטריונים העיקריים שצריכים להיות לכם הם – אחד, תהיו ברורים לגבי מה שאתם מחפשים ולמתי. ושתיים, אל תבזבזו זמן יקר ואל תתעכבו לראיין בייביסיטרים שמגיבים לפרסום שלכם.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון