בגדי הריון והנקה - המדריך המלא - מידע מפורט אודות בגדי הריון והנקה - המדריך המלא
Emama

בגדי הריון והנקה - המדריך המלא

בגדי הריון והנקה - המדריך המלא

איך תבחרי בבגדי ההיריון הנוחים והמתאימים ביותר? ומה לגבי אחרי הלידה? האם יש דברים שצריך לדעת לגבי בגדים שמשמשים להנקה? מה יהיה הכי נוח ללבוש בקיץ ובחורף?

אמנם, כל אישה והגוף שלה, אבל תקופת ההיריון, ארוכה ככל שאנחנו חושבות או חוות, היא בסופו של דבר תקופה יחסית קצרה במשך החיים. הזמן שבו הגוף משתנה ממש ומראה סימנים חיצוניים מודגשים כגון בטן "הריונית" וגדולה, הוא בן מספר חודשים בלבד.

בגדי היריון טובים ויפים אפשר למצוא היום בהרבה חנויות בגדים טובות. לא תמיד מדובר אפילו בבגדים ייעודיים ממש, ויש לא מעט נשים שחוזרות לחנות החביבה עליהן, וקונות פשוט את אותם הבגדים שהן רגילות ללבוש, רק במידות גדולות יותר. הפתרון הזה נחמד ואפילו יעיל, אבל רק עד גבול מסוים. בסופו של דבר גם מכנס גדול יותר לא ייסגר על בטן הריונית, אלא אם כן הוא בעל גזרה נמוכה (אז הוא ייסגר מתחת לבטן בתחילת ההיריון). בשלב הזה רצוי כן לחפש בגדים ייעודיים לתקופת ההיריון ומה שכדאי לעשות הוא לחפש בגדים שבעזרתם ניתן ליישם שילובים שונים: חולצות ש'הולכות' עם מכנסיים בצבעים שונים וכו'. אגב צבעי מכנסיים - צבעים כהים הם הטובים ביותר, כיון שניתן לשלב אותם עם כל צבע כמעט של חלק עליון.

בכל מקרה, רצוי מאוד להתאפק ולא לקנות בגדי היריון במהלך 12 השבועות הראשונים. בתקופה הזו הגוף עדיין חווה שינויים רבים ורק בתחילת הטרימסטר השני אפשר לראות איזו צורה פחות או יותר תהיה לבטן, ולהתחיל לקנות פריטי היריון.

חנויות בגדים בתל אביב מוצאים רק באתר B144

בגדי הריון והנקה

אילו מידות בגדים כדאי לקנות?

אם זהו ההיריון הראשון שלך - אי אפשר לדעת. כל אחת וצורת הגוף שלה וכל אחת וצורת התקדמות ההיריון שלה. יש נשים שהחזה שלהן מתפתח וגדל הרבה לפני שהבטן מתחילה לקבל צורה, ויש כאלה - שלא. הטוב ביותר הוא לקנות את מה שמרגיש נח ונכון, בלי להתחשב במידה שכתובה על התווית.

מבחינת בגדים, מה כדאי לקנות?

חולצות כפתורים: חולצות כאלה - במידות גדולות מעט יותר מרגיל - יכולות לסייע לכסות על הבטן גם כשהיא גדלה ותופחת. סרט היריון שמלבישים סביב הבטן יכול להסתיר את מה שהחולצה מגלה, ובכך להעניק עוד שבועות שלמים של חסד לגרדרובה שלך. חולצה מכופתרת תתאים גם להנקה.

כל סוגי חולצות הטריקו - במיוחד לקיץ. קני לך שלוש או ארבע חולצות סטרץ'. שתיים בגוונים בהירים ואחת בשחור או אפור. הן תמיד יתאימו לכל סוג מכנסיים, במיוחד לג'ינסים.

מכנסי ג'ינס להיריון: אלה מכילים סיבים של אלסטן שהוא סיב סינתטי גמיש. לרוב הם גם סגורים בגומי, כך שלא צריך לדאוג אם הם יתאימו או יפלו. לכל היותר, שימי חגורה רפויה ואף אחד או אחת לא ייראו שמדובר בגומי. אבל הדבר הכי חשוב בג'ינסים להיריון הוא הגזרה, שמתאימה לכיסוי הבטן.

אוברולים: אופנתיים? לא? זה אולי עניין של טעם. מה שבטוח הוא שאלה בגדים נוחים מאוד ללבישה. זה שאפשר בקלות לשחרר את החלק העליון, אומר שאת יכולה להגיב במהירות לכל צורך, וכך הם מתאימים גם לתקופה של ההנקה.

שמלות מקסי: נסי שמלות צמודות לגוף, במיוחד בחלקים הראשונים של ההיריון. הן יקלו עלייך להסתגל להיריון ולא יגבילו את התנועה שלך, כמו מכנסיים, למשל.

שמלות בחיתוך אמפייר: שמלות בעלות כיווצים בחזה, שמתחיל למלא את כל מה שאת לובשת.

סוג חולצות שמתאים להנקה הוא חולצות מעטפת: קל להרים אותן ולהגיע לחזיית ההנקה. בכלל, כל בגד שיהיה נח לתפעול מחלקו העליון, יהיה מתאים יותר לשלב זה שאחרי ההיריון.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.