תפירה היא התחביב המושלם לחופשת הלידה - היא פרקטית, מהנה וזולה. בואי לגלות כיצד אפשר להתחיל לתפור בגדי תינוקות באמצעות המכונה בבית
Emama

איך לתפור בגדים לתינוק שלך

נגמרה תקופת ההיריון ושבת עם תינוקך החדש הביתה. בליל של רגשות מציף אותך – מצד אחד את חשה הקלה כי ההיריון עבר והלידה הלחיצה אותך מאוד, מצד שני את חשה חשש (בעיקר אם זהו התינוק הראשון שלך).

אין ספק כי מהרגע שחזרת עם התינוק הביתה הג'י פי אס הפנימי שלך כיוון את עצמו למסלול חדש, מעכשיו את אמא - חלק ממך מבולבל לגמרי משום שכל הסובבות מרעיפות עלייך עצות וחלק ממך מותש ורוצה לנוח. חלק אחר גם מתגעגע לעבודה ותוהה איך תעסיקי את עצמך בשבועות הבאים (מעבר להחלפת חיתולים, מקלחות, האכלה וכו').

אם את מחפשת תחביב פרקטי ומרגיע, פעילות שתוכלי לבצע בכל זמן פנוי ומכל מקום – כאשר תשכיבי את התינוק לישון ותשהי לצד העריסה, כאשר תדווחי לאמא שלך על חוויות היום (תהיי בטוחה שהיא תשאל הרבה שאלות והעיסוק יסייע לך), כאשר תצאי עם העגלה לגינה וכו' נוכל להמליץ לך ללמוד לתפור.

אמנות התפירה חיה וקיימת – למה כדאי לתפור בגדים באופן עצמאי?

לא בטוח שאת יודעת אך אומנות התפירה לא נעלמה מהעולם ונשים רבות עוסקות בה ונהנות ממנה – הן תופרות בגדים לילדיהן, לעצמן, תופרות כריות, מפות ועוד. תפירת בגדים לתינוקך תאפשר לך לעצב את הבגדים בסגנון האישי שלך ולא תהיה תלויה ברשתות השונות. כמו כן, תוכלי להביע את היצירתיות שלך, לצור ארון בגדים צבעוני ומגוון וכמובן – להירגע ולעסוק במלאכה העתיקה בכל זמן שתרצי (ותוכלי).

במידה ותתפרי את הבגדים בעצמך תוכלי גם לחסוך כספים ולבחור את הבדים המועדפים עלייך כך שהם יהיו נעימים ונוחים ובמידת הצורך תדעי כיצד לבצע את התיקונים באופן מדויק. חשבי על כך – לאחר שתתרגלי זמן מה תוכלי לתפור לתינוקך את התחפושות כך שהוא ייהנה מתחפושת מקורית ויפה שאין לאף אחד אחר.

ללמוד לתפור – איך מתחילים?

תוכלי ללמוד לתפור באמצעות קורסים שניתנים מטעם מוסדות שונים, תוכלי להירשם לחוגי בית או לקחת שיעורים פרטיים ותוכלי ללמוד מסרטונים מגוונים שנמצאים ביוטיוב אך בכל אופן תצטרכי לרכוש מכונת תפירה. מכיוון שיש מגוון מכונות תפירה, יהיה עלייך לקבל המלצות.

מכונת תפירה מומלצת (תוכלי למצוא רשימה של מכונות תפירה מומלצות באתר רם קרינסקי) תהיה מכונה ממוחשבת שמכילה כפתורים שמחליפים פעולות ידניות רבות ורצוי מאוד לנסות אותה בחנות ולראות כיצד היא מתמודדת עם בדים שונים. חשוב לדעת כי מחיר מכונות התפירה יכול להגיע ל – 6,000 ₪ . אם תרצי לחסוך כספים תוכלי לרכוש מכונות תפירה מאתרי יד שנייה, באתרים ניתן למצוא מכונות תפירה שעולות פחות מאלף ש"ח אך יש לוודא שהן לא ישנות מידי או שחוקות ולבדוק אותן לפני ביצוע הרכישה.

יש לציין שחלק מהקורסים שמלמדים תפירה מספקים את הציוד – מספקים את מכונת התפירה, החוטים, המספריים, כלי השרטוט וכו', מומלץ להירשם לקורסים כאלו משום שהם חוסכים כספים והם יאפשרו לך לבחון את עצמך ולבדוק אם את נהנית מהתפירה - במידה ותיהני ממנה תוכלי לרכוש את האביזרים בהמשך. באמצעות לימודי תפירה תוכלי לרכוש ידע נרחב – תלמדי עקרונות חשובים בתפירה, תכירי את מושגי היסוד, תלמדי על גזרות, טקסטורות, סוגים של בדים, תכירי מכונות תפירה שונות ועוד.

מתחילים לתפור

במידה והחלטת ללמוד לתפור ולרכוש תחביב חדש – תחביב מהנה ופרקטי שיאפשר לך להרעיף מתנות אישיות על תינוקך יהיה עלייך לבחור בשיטת הלימוד, לרכוש את האביזרים, להתמלא מוטיבציה ו.. להתמיד.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.