איך לבחור בגדי תינוקות בפעם הראשונה - מידע מפורט אודות איך לבחור בגדי תינוקות בפעם הראשונה
Emama

איך לבחור בגדי תינוקות בפעם הראשונה

מזל טוב! זה עתה הצטרף תינוק חדש למשפחה? בין אם אתם הורים טריים לראשונה ובין אם אתם כבר ותיקים בעסק ואין זהו תינוקכם הראשון, תוכלו להחכים מהנקודות שנציין כאן. להלן כמה עצות וטיפים לרכישת בגדי תינוקות ראשוניים:

מתנות לידה

ברור שעוד טרם הלידה, הורים רבים רוכשים בגדים ראשוניים, כדי שלא יצטרכו להתרוצץ ולהתיש עצמכם במירוץ קניות אחרונות לאחר הלידה, שכן גם ככה הלידה מתישה והטיפול בתינוק לא קל. אין כל רע ופסול בלרכוש

בגדי תינוקות ראשוניים עוד טרם הלידה, אולם מומלץ שלא תקנו יותר מדי בגדים ראשוניים משום שסביר להניח שתקבלו הרבה בגדי תינוקות כמתנת לידה. רכשו מספר בגדי גוף, רגליות ואולי מעט אוברולים, מספיק בין 6-8 סטים בתור התחלה.

בחירת מידה

בגדיו הראשונים של התינוק נעים בין מידה ניו בורן (NB) או ניו בורן סמול (NB Small) למידה 0-3 חודשים. את הבגדים הראשונים שאתם רוכשים עבור התינוק תקנו בהתאם למשקלו וגובהו של התינוק. תמיד עדיף שיהיה הבגד מעט גדול, היות ובחודשים הראשונים לחייו, התינוק גדל בקצב מהיר יחסית והמשך הדרך.

סוגי בגדים וגזרות

בגד גוף- ה-פריט בה' הידיעה של כל תינוק שאך נולד. בגדי גוף לתינוק הן הפריט השימושי ביותר בשידת ההחתלה או בארון הבגדים של התינוק, היות והוא בסיס לכל לבוש שהוא, בכל עונה שהיא. הוא משמש לקיץ כשכבה בפני עצמה, או בחורף כשכבת בסיס.

בגד הגוף נוח היות והוא פשוט ללבישה, מן הראש כלפי מטה, וסגירתו היא באיזור הטיטול, על ידי תיקתקים, כך שנוח לפתוח ולסגור כל פעם עבור החתלה. בניגוד לחולצה, אותה אולי אתם יותר מכירים, בגד הגוף לא עולה כלפי מעלה כאשר אנו אוחזים בתינוק, וכך התינוק שלכם תמיד מכוסה. זה גם אסתטי יותר וכמובן - יותר נוח לתינוק ולכם.

הצווארון של בגד הגוף יכול להגיע במספר גזרות: פתח רחב ללא סגירה (סירה), פתח צידי עם סגירת תיקתקים, פתח אחורי עם סגירת תיקתקים. קחו שחבון שסגירה אחורית לא תמיד נוחה היות וצריך לסובב את התינוק על בטנו בכל הלבשה.

רגלית- רגלית הינה מכנס עם כיסוי מלא - עד לכפות הרגליים. שלא כמו מכנס, לא מכסה את כף הרגל ואנו צריכים לכסותה על ידי גרב, הרגלית מכסה את כל הרגל ואין צורך לחפש אחרי גרביים אבודות שברחבי הבית.

אוברול- שימושי מאוד בימים קרירים. אם התינוק שלכם נולד לקראת החורף או בעונת המעבר אפילו, מוטב שתרכשו גם כמה אוברולים. מהו אוברול? אם כן אוברול הינו בגד המכסה את כל גופו של התינוק מכף רגל ועד ידיו. בקיץ ישנם גם אוברול קיציים, אבל הם לא ממש שונים מבגדי הגוף הקצרים, חוץ מהעובדה שהאוברול הוא קצת בגזרת מכנסון.

האוברול החורפי לעומת זאת מאוד יעיל כשבה מעל בגד הגוף, כי כך כל גופו של התינוק מחומם היטב עם שכבה שניה. הרבה פחות נוח לשים בגד גוף ומעליו עוד בגד גוף הרי, ולכן אפשר להשתמש באוברול בימים קרירים שכאלו.

סרפן- לא כולם מכירים, אבל סרפן מאוד דומה לאוברול, רק שבדרך כלל הוא בגזרת גופיה. דמיינו לעצמכם אוברולים של מבוגרים - גזרת הסרפן - דומה מאוד לזו של אוברולים של מבוגר.

איכות

אחרון חביב, במקום של כבוד, לא בכדי - נמצא עניין האיכות. האיכות היא החשובה ביותר בבגדי תינוקות ראשוניים. אל תתפשרו על עניין האיכות כאשר מדובר בילד שלכם, בעיקר לא בשנה הראשונה לחייו. עורו של התינוק מאוד רגיש לכל גירוי. אין לדעת מה היא ההשפעה של חומר סינטטי על עורו, אבל אנו גם בטח לא רוצים לבדוק את זה על בשרו של ילדנו חלילה! קנו רק בגדי תינוקות איכותיים, כאלה העשויים 100 אחוזי כותנה.

לסיכום

בגדי תינוקות הם בין הרכישות הראשונות עבור תינוקכם, לכן, חשוב לרכוש אותם בקפידה, תוך בדיקת איכות הבגד, הגזרה הנוחה ביותר עבורו ועבורכם כהורים - שמלבישים אותו, והיופי - אין מה לומר - ישנם שפע בגדי תינוקות יפים ואיכותיים גם יחד.

הבהרה

המידע המופיע באתר זה, לרבות מידע בנושאי בריאות, המלצות וטיפים, הינו מידע כללי בלבד, ואין בהם כדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות למומחה, במיוחד בנושאי בריאות, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.